Wyniki egzaminu ósmoklasisty online. Kiedy i o której godzinie CKE opublikuje wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021?

2021-07-02 7:18
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 będzie można sprawdzić w internecie już 2 lipca. O której godzinie CKE opublikuje wyniki?
Autor: Brooke Cagle / Unsplash Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 będzie można sprawdzić w internecie już 2 lipca. O której godzinie CKE opublikuje wyniki?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniowie sprawdzą online już 2 lipca 2021. To ważny dzień dla wielu ósmoklasistów - wynik egzaminu zadecyduje o tym, czy dostaną się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. O której godzinie CKE opublikuje wyniki egzaminu ósmoklasisty i jak je sprawdzić? Uczniowie muszą także pamiętać o ważnych terminach, których trzeba przestrzegać. Wszystko, co muszą wiedzieć ósmoklasiści, wyjaśniamy w tym artykule.

Zgodnie z harmonogramem CKE, wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 zostaną opublikowane 2 lipca o godz. 10. Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 uczniowie mogą sprawdzić online przez internet - logując się do swojego konta na stronie odpowiedniej OKE. Loginem jest pesel ucznia, a hasło ósmoklasiści otrzymają w swoich szkołach. Tego samego dnia co wyniki indywidualne, zostaną również ogłoszone ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021. Następnie, 9 lipca 2021 roku, uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Czytaj także: Egzamin ósmoklasisty 2021. Wyniki sprawdzisz w internecie. Pamiętaj o tych terminach!

Wyniki egzaminu ósmoklasisty - harmonogram CKE

Po ogłoszeniu przez CKE wyników egzaminu ósmoklasisty 2021, uczniowie muszą uzupełnić swoje podanie w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Oto terminy z harmonogramu CKE, o których ósmoklasiści muszą pamiętać:

  • 25 czerwca 2021 r. - 14 lipca 2021 r. - uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty
  • 22 lipca 2021 r. - ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
  • 2 sierpnia 2021 r. - ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
  • 23 lipca 2021 r. - 30 lipca 2021 r. - w przypadku kandydatów zakwalifikowanych składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE