Ośrodek radioterapii w Gorzowie potrzebny. 500 pacjentów w ciągu pół roku! [ZDJĘCIA]

2020-02-06 18:16 Kły
radioterap gw1
Autor: materiały szpitala Gorzów Pacjenci oczekują w poczekalni.

Zakład Radioterapii przy Dekerta miał przyjmować kilkuset chorych rocznie. Już wiadomo, że leczy się tu dużo więcej osób. Do tego obiekt wypełnia się kolorami i obrazami.

Na leczenie chorób nowotworowych przyjeżdżają pacjenci z całego kraju. To co wyróżnia gorzowską radioterapię- to czas wykonywania skomplikowanych procedur leczniczych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom terapia przebiega szybciej, bo pacjenci są krócej poddawani naświetlaniu.

- Z czasu około godziny, półtorej godziny schodzimy do 15 minut. Łącznie z ułożeniem pacjenta. Więc w tym czasie możemy przebadać więcej osób - wyjaśnia Marcin Bieniasiewicz, kierownik zakładu fizyki medycznej.

radioterp gw2
Autor: materiały szpitala Gorzów Kolory ocieplają miejsce.

Ośrodek radioterapii zmienia swój wygląd. Dzięki współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu czy Domem Pomocy Społecznej w Kamieniu Małym- w korytarzach zamiast szarości pojawiło się więcej ciekawych fotografii i obrazów. To też forma terapii. Jak uważa kierownik Bieniasiewicz - lepiej czujemy się w kolorowych, przytulnych i czystych miejscach.

radioterap gw3
Autor: materiały szpitala Gorzów Obrazy pozytywnie nastrajają.

Zakład Radioterapii przy Dekerta według założeń, ma przyjmować kilkuset pacjentów rocznie. Po sześciu miesiącach działania pewnym jest, że leczyć się będzie w Gorzowie dużo więcej osób. Dla niektórych chorych to jedyna forma leczenia onkologicznego.