Uderzenie CIEPŁA w całej Polsce! Szok! Temperatura jeszcze WZROŚNIE! [POGODA]

2021-02-21 9:15 mgorecki
Słońce przebija się zza chmur
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons

Zachodnia Polska jest już wolna od śniegu. Pogoda w kraju zmienia się jak w kalejdoskopie, po mroźnej zimie temperatury rosną bardzo szybko. Na zachodzie kraju w niedzielę (21 lutego) termometry wskażą nawet +14℃! Powoli możemy zacząć się przyzwyczajać, prognoza na kolejne dni wskazuje, że słoneczna aura się utrzyma i rozszerzy na wschodnią część kraju. Sprawdź prognozę pogody na se.pl!

Poranne mgły, wysokie ciśnienie i zaskakująco wysokie temperatury! To niemal cała Polska w niedzielę 21.02.21 r. Dla wschodniej części kraju wydano ostrzeżenia o mgle intensywnie osadzającej szadź lub o gęstej mgle. Zachód natomiast, wyjątkowo ciepły.

Poranne mgły powinny ustąpić w całym kraju do ok. 10.00. Jak zaznacza portal fanipogody.pl, do Polski stale napływa ciepłe powietrze polarnomorskie. Ten napływ coraz bardziej sięga wschodniej strony.

Niedziela na zachodnie kraju (woj. opolskie, dolnośląskie, lubuskie, zachodniopomorskie) to temperatury niemal wiosenne - w Gorzowie Wielkopolskim do 14℃! W centrum kraju nieco zimniej, ok 6℃. Wschód kraju z temperaturą na poziomie 4-5℃.

Do tego niewielkie porywy wiatru - południu do 50 km/h na nizinach. Wysoko w górach do 90 km/h.

Pogoda na kolejne dni

Co nas czeka w najbliższych dniach? Stopniowe ocieplanie wschodniej części kraju i stale rosnąca temperatura na zachodzie - prognozy na czwartek (25.02.) we Wrocławiu wskazują na nawet 18℃.

W związku z mroźną zimą i opadami śniegu, które niedawno wystąpiły w całym kraju, obecne temperatury i roztopy prowadzą do alertów hydrologicznych drugiego stopnia, które obowiązywały już w pięciu województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim, lubuskim i śląskim.

- Gwałtowna odwilż niesie poważne ryzyko lokalnych powodzi i podtopień. Właśnie rozmawiałem w tej sprawie z min. Mariuszem Kamińskim. Monitorujemy sprawę i będziemy podejmować wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Zniszczył szlaban i... zabrał go ze sobą