Seniorka pokonała koronawirusa, a teraz świętuje setne urodziny. Piękny jubileusz pani Agnieszki! [ZDJĘCIA]

Przeżyła II wojnę światową, a potem wygrała walkę z koronawirusem. Wczoraj (14 kwietnia) w Centrum Opieki Długoterminowej Salus w Kaliszu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Swoje setne urodziny świętowała pani Agnieszka Gulcz, podopieczna kaliskiej placówki.

To był wyjątkowy dzień dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego SALUS przy ulicy Zagorzynek 34 w Kaliszu. Szczególnie dla jednej z podopiecznych i jej rodziny. Wczoraj (14 kwietnia) pani Agnieszka Gulcz świętowała swoje 100. urodziny. Zawsze uśmiechnięta, otwarta na drugiego człowieka - tak o seniorce mówią najbliżsi. Jednak życie stulatki nie zawsze było usłane różami. Kobieta przeżyła II wojnę światową oraz ciężką walkę z wirusem koronawirusem, którego pokonała w ubiegły roku z pomocą lekarzy ze szpitala jednoimiennego w Poznaniu.

- Dzisiaj pani Agnieszka czuje się bardzo dobrze - mówi Super Expressowi Ewa Goździewicz, prezes Salusa i dodaje, że seniorka jest wyjątkową osobą.

Pani Agnieszka Gulcz urodziła w Pogrzybowie. Doczekała się 6 dzieci, 13 wnucząt i 23 prawnucząt. Seniorce rodu w uroczystości towarzyszyły jej najbliżsi. Cztery córki: Kazimiera, Teresa, Paulina, Dobrochna oraz syn Stanisław. Niestety drugi syn Jerzy mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii i ze względu na stan epidemii nie mógł dotrzeć na jubileusz.

ZOBACZ: 101-latka pokonała koronawirusa. Najstarsza pacjentka opuściła szpital tymczasowy w Poznaniu

- Życzymy Pani Agnieszce dużo zdrowia, pogody ducha oraz samych pomyślności - dodaje Goździewicz. 

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trybunał wyłączył ostatni bezpiecznik demokracji