Praca dla emeryta w Kielcach - czy możliwe jest znalezienie zatrudnienia?

i

Autor: materiały prasowe Praca dla emeryta w Kielcach - czy możliwe jest znalezienie zatrudnienia?

Ważne informacje

Praca dla emeryta w Kielcach - czy możliwe jest znalezienie zatrudnienia?

2022-11-28 9:52

Emeryci w Kielcach mają do dyspozycji wiele ofert pracy, które można wykonywać, nawet mając pewne ograniczenia zdrowotne. Są to głównie prace fizyczne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by emeryt znalazł również pracę siedzącą. Jakie stanowiska pracy może znaleźć emeryt w Kielcach?

Kielce to miasto położone w niedalekiej okolicy Gór Świętokrzyskich. Jest to więc miejscowość turystyczna, w której wiele ofert pracy dotyczy gastronomii i hotelarstwa. Wśród podmiotów dominuje handel, budownictwo, działalność usługowa, czy przetwórstwo przemysłowe. Znalezienie zatrudnienia staje się jednak problematyczne, gdy kandydatowi ze względu na wiek nie odpowiada już każda praca. Kielce obfitują jednak w pracodawców, których przedmiotem działalności są prace, jakie mogą wykonywać również emeryci.

Praca dla emeryta w Kielcach - czy to możliwe?

Przejście na emeryturę nie musi oznaczać zakończenia kariery zawodowej. Niektórzy czekają na emeryturę z utęsknieniem, chcąc odpocząć po ciężkich latach pracy. Inni jednak nie wyobrażają sobie życia bez aktywności zawodowej. Na szczęście prawo nie zabrania im zatrudnienia. Emeryt ma prawo dorabiać do emerytury. Jednak warto zaznaczyć, że osoby, które jeszcze nie osiągnęły wieku emerytalnego i są na wcześniejszej emeryturze, nie mogą dorabiać bez limitów, ponieważ w przeciwnym razie ich świadczenie zostanie zmniejszone lub całkowicie wstrzymane w zależności od wysokości zarobków. Kandydaci, którzy udali się na emeryturę w trybie standardowym, mogą dorabiać bez ograniczeń.

Wysokość emerytury uzależniona jest od kapitału zgromadzonego na koncie emerytalnym, składek, czy średniego dalszego trwania życia. Niestety wysokość świadczenia nie zawsze starcza na zaspokojenie wszystkich potrzeb emeryta. Wtedy konieczne jest podjęcie zatrudnienia. Warto więc poszukać takiej pracy, która nie będzie dla zdrowia dużym obciążeniem.

Praca dla emeryta w Kielcach - czy możliwe jest znalezienie zatrudnienia?

i

Autor: materiały prasowe Praca dla emeryta w Kielcach - czy możliwe jest znalezienie zatrudnienia?

Czy da się znaleźć pracę jako emeryt w Kielcach?

Znalezienie pracy w Kielcach jako emeryt nie jest problematyczne. W dobie internetu wystarczy przejrzeć oferty pracy dostępne w sieci. Pracodawcy często kierują swoje propozycje bezpośrednio do emerytów. Warto także popytać znajomych osób, ponieważ często mają informacje na temat lokalnych firm poszukujących pracowników. Jeśli emeryt chciałby pracować w konkretnej firmie, może się zwrócić do pracodawcy z pytaniem, czy dysponuje wolnymi stanowiskami pracy. Nie trzeba iść do zakładu pracy, można się skontaktować telefonicznie lub przez adres e-mail.

Praca dobra dla emeryta Kielce

W Kielcach działa wiele firm przemysłowych, często działających przez całą dobę. W takich miejscach potrzebni są więc pracownicy sprawujący nadzór nad wstępem. Emeryt może zatem znaleźć pracę jako stróż. Osoby, które nie chcą pracować w nocy, mogą zdecydować się również na zatrudnienie jako ochroniarz w sklepie wielkopowierzchniowym. W mieście działają również teatry i domy kultury, w których można szukać pracy w charakterze szatniarza. Pracodawcy także chętnie zatrudniają emerytów przy drobnych pracach magazynowych. Emeryt doskonale poradzi sobie również w pracy na recepcji. Pracownicy na emeryturze często są poszukiwani też do pracy na stanowisku kierowcy. Jednak warunkiem zatrudnienia jest dobre zdrowie i sprawne zmysły. Inne przykładowe stanowiska pracy, na których poradzi sobie emeryt, dotyczą np. wykładania towaru, obsługi parkingu, dostarczania listów i paczek. Natomiast emeryci, którym zdrowie nie pozwala wychodzić z domu, mogą znaleźć pracę zdalną, również spoza innych miast. Popularnym zajęciem jest praca w obsłudze klienta, wypełnianie ankiet, czy też korepetycje. Emeryt może również założyć własną działalność gospodarczą, a w przypadku niskich dochodów działalność nierejestrowaną. 

Praca dla emeryta w Kielcach - czy możliwe jest znalezienie zatrudnienia?

i

Autor: materiały prasowe Praca dla emeryta w Kielcach - czy możliwe jest znalezienie zatrudnienia?

Wymagania do pracy w Kielcach

Wymagania w ofertach pracy są uzależnione od konkretnego stanowiska. W popularnym zawodzie dozorcy wymaga się od kandydatów gotowości do pracy w godzinach nocnych, wysokiej kultury osobistej, komunikatywności i zaangażowania. Z kolei na stanowisku ochroniarza ważna jest niekaralność, bezkonfliktowość - rzadko wymagane jest doświadczenie, lecz stanowi duży atut. Emeryci mogą ochraniać różnego typu obiekty, np. uczelnie, osiedla, biura, fabryki, czy place budowy. W przypadku prac magazynowych wymaga się zdolności manualnych i ogólnej sprawności fizycznej. Od kierowców pracodawcy oczekują oczywiście prawa jazdy wybranej kategorii, spostrzegawczości, a w kontakcie z żywnością również badań sanitarno-epidemiologicznych. Z kolei w pracy na stanowisku z klientem potrzebne są kompetencje zawodowe miękkie. Natomiast w przypadku pracy zdalnej konieczny jest dostęp do komputera i internetu.

Dlaczego warto zatrudniać emerytów

Emeryci to przede wszystkim doświadczeni pracownicy, którzy żadnej pracy się nie boją. Mają już ułożone życie, nie kieruje nimi często zgubna ambicja. Nie rozprasza ich życie codzienne, są już ustabilizowani i mogą w pełni zaangażować się w pracę. Doświadczenie zdobyte w różnych branżach i zakładach pracy sprawia, że są w stanie odnaleźć się w pracy w każdej sytuacji. Niektóre umowy cywilnoprawne obniżają również koszty zatrudnienia emeryta.

Artykuł Sponsorowany

Praca dla emeryta w Kielcach - czy możliwe jest znalezienie zatrudnienia?

i

Autor: materiały prasowe Praca dla emeryta w Kielcach - czy możliwe jest znalezienie zatrudnienia?
Nasi Partnerzy polecają