Wypadek na przejeździe

Wjechał pod nadjeżdżający szynobus. Dostawczak w strzępach, nie kursują pociągi

Groźny wypadek na przejeździe kolejowym w Dworku pod Będzinem (woj. zachodniopomorskie). Dostawczy citroen wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Są poważne utrudnienia, zarówno w ruchu kolejowym jak i drogowym.

Do wypadku doszło w czwartek, 24 sierpnia rano, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na drodze prowadzącej do miejscowości Dworek, w sąsiedztwie DK11. Krótko po godz. 7:00, z niewiadomych przyczyn samochód dostawcy marki Citroen Jumper wjechał na torowisko w momencie, gdy właśnie nadjeżdżał hybrydowy szynobus relacji Gryfice-Koszalin. Doszło do zderzenia.

Autem podróżowała jedna osoba. Kierowca w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Maszyniście, ani pasażerom pociągu nic się nie stało.

Ruch pociągów między Koszalinem i Kołobrzegiem został wstrzymany. Organizowana jest komunikacja zastępcza dla pociągów Polregio. Pociągi Intercity zostaną skierowane na objazd przez Białogard. Na utrudnienia mogą napotkać również kierowcy poruszający się drogą krajową nr 11.

Nie wiadomo, dlaczego kierowca citroena wjechał na przejazd w momencie, gdy zbliżał się pociąg. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.

Sonda
Czy zawsze zatrzymujesz się przy znaku STOP na przejeździe kolejowym?
Wypadek na przejeździe kolejowym