Nie wiadomo, czy nagranie jest autentyczne

i

Autor: Krzysztof Bosak / vimeo Nie wiadomo, czy nagranie jest autentyczne

Dron nad wojskową częścią lotniska w Balicach [WIDEO, AUDIO]

2015-07-23 10:07

Do sieci trafiło nagranie, które przedstawia zrzucenie z drona ładunku wybuchowego na wojskową część lotniska Balice.

Dron na lotnisku może stanowić ogromne niebezpieczeństwo. W poniedziałek głośno było o bezzałogowcu latającym nad warszawskim lotniskiem Okęcie. A w Krakowie w 2014 roku dron pojawił się nad wojskową częścią lotniska Balice. Od listopada zeszłego roku śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura Apelacyjna w Krakowie i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Postępowanie jest prowadzone w kierunku naruszenia przepisów prawa lotniczego oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym. Może za to grozić osiem lat więzienia.

W internecie pojawiło się nagranie, które ma pochodzić z drona. Widać na nim, jak na lotnisko w Balicach zostaje zrzucona flara. To na podstawie tego filmu prowadzone jest śledztwo, choć nie ma pewności, czy nagranie jest autentyczne.

Zobacz nagranie z drona:


- Doszło tam do popełnienia przestępstwa przy użyciu drona i prowadzimy to postępowanie w kierunku naruszenia przepisów prawa lotniczego, a w konsekwencji stworzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym - mówi Piotr Kosmaty, prokurator.

Posłuchaj materiału Szymona Kępki, reportera Radia ESKA:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają