Drogi Użytkowniku,

My, nasi Zaufani Partnerzy oraz inne podmioty z Grupy ZPR Media uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie, czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikacji poprzez skanowanie urządzeń. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na korzystanie z tych technologii poprzez kliknięcie "Akceptuję". Zgoda jest dobrowolna i zawsze możesz ją wycofać klikając w przycisk "Zmień ustawienia zgód" znajdujący się na dole strony.

Aby móc w pełni komfortowo i świadomie korzystać z naszych witryn, prosimy zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności i Cookies. Dodatkowo informujemy że celami przetwarzania danych są: przechowywanie informacji, przechowywanie i dostęp do informacji, personalizacja, wybór i dostarczanie reklam, tworzenie raportów na temat reklam, wybór i dostarczanie treści, tworzenie raportów na temat treści, pomiary.

Krzeszowice: 19-letni Kacper usmażył na rynku jajecznicę. Posłużył mu rozgrzany beton

2021-06-30 17:52 Bartosz Wojsa
Autor: Facebook; Kacper Ropka Krzeszowice: 19-letni Kacper usmażył na rynku jajecznicę. Posłużył mu rozgrzany beton

19-letni Kacper Ropka ruszył na rynek w miejscowości Krzeszowice. W dłoniach dzierżył patelnię i jajka, które usmażył na rozgrzanym betonie! W ten sposób nastolatek chciał zwrócić uwagę na problem braku zieleni w centrach miast. Jego nietypowa akcja odbiła się szerokim echem zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Ponad godzinę zajęło nastolatkowi zrobienie jajecznicy na betonie w miejscowości Krzeszowice. 19-letni Kacper Ropka usmażył trzy jajka na patelni na rynku! Wcześniej sprawdzał też temperaturę w tym miejscu: dochodziła nawet do 60 st. Celsjusza. Wszystko przez brak zieleni. To problemu wielu "betonowych miast". Kacper chciał pokazać, jak trudna jest to walka i jak ważny temat. "Chciałem pokazać, do czego prowadzi wszechobecna betonoza i że temperatury są tak wysokie, że na betonowej patelni można smażyć jajecznicę", powiedział Kacper w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". "Wiem, że rynek w Krzeszowicach nie jest całkowicie pozbawiony drzew i wygląda lepiej niż place w Kutnie czy Wadowicach. Jednak i tu jest wiele miejsc, gdzie drzew nie ma w ogóle, a te, które są w okolicy, powoli usychają", dodawał. Jego akcja spotkała się w mediach społecznościowych z dużym odzewem. 

Zdaniem Kacpra, trzeba skończyć z trendem "marmurowych, betonowych rynków". 19-latek zachęcał do podpisywania petycji do burmistrza Krzeszowic w sprawie zieleni: chodzi o zasadzenie sadzonek drzew i krzewów na terenie miejscowości. W petycji napisano: "Jako mieszkańcy, ale i również osoby zainteresowane walorami przyrodniczymi Gminy Krzeszowice prosimy o zasadzenie sadzonek drzew i krzewów na terenie Krzeszowic i Gminy Krzeszowice. Niestety ostatnimi czasy my, mieszkańcy Gminy Krzeszowice, obserwujemy, że na terenie Parku Bogackiego i Parku Dzikich Plant i również w okolicach dworca PKP odbywają się prace związane z wycinką drzew związanych z różnymi powodami. Dlatego też zwracamy się z prośbą o zasadzenie jak najwięcej zieleni. Przypominamy, że drzewa w przestrzeni publicznej spełniają bardzo ważną funkcję. Pochłaniają dwutlenek węgla i inne substancje toksyczne, dostarczają tlen, łagodzą skutki wysokich temperatur, wspomagają retencję, zatrzymują i neutralizują zapylenia i nawilżają powietrze". Jak pisze "GW", petycja ma zostać złożona pod koniec lipca w urzędzie gminy.

Oglądasz ultralekką wersję artykułu

Przejdź do pełnej wersji strony

Twoja przeglądarka nie wspiera elementu wideo.

Oglądasz ultralekką wersję artykułu

Przejdź do pełnej wersji strony