Małopolska: W niedzielę szczepienia przy kościołach! Ważny apel księży

2021-07-31 12:21
Szczepienie koronawirus
Autor: Zdjęcie autorstwa Kampus Production z Pexels

W niedzielę przy kolejnych małopolskich kościołach lub w ich sąsiedztwie staną mobilne punkty szczepień. Dyrektor biura prasowego archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski zachęca, by skorzystać z tej możliwości. Według najnowszych danych resortu zdrowia, Małopolska jest liderem w liczbie nowych zakażeń.

Małopolska: W niedzielę szczepienia przy kościołach! Ważny apel księży

Zgodnie z informacjami biura wojewody, w najbliższą niedzielę mobilne punkty szczepień znajdą się przy kościołach w Niedźwiedziu (powiat limanowski), Spytkowicach, Laskowej, Ropie, Radgoszczy. Szczepienia prowadzone będą też w ośrodkach kultury, na terenie szkół i świetlic w Piwnicznej-Zdroju, Łukowicy, Nawojowej, Ropie, Radgoszczy i Gromniku. Mobilne punkty z jednodawkowymi preparatami Johnson&Johnson mają czekać na mieszkańców od godz. 7.30 do 15.30.

Zobacz: Koronawirus w Polsce: 31 lipca 2021. Ponad 150 nowych zakażeń [RAPORT]

Akcja szczepień prowadzona jest wspólnie z archidiecezją krakowską i diecezją tarnowską oraz małopolskimi samorządowcami. - Zachęcam, by skorzystać z tej możliwości – zaapelował o udział w szczepieniach dyrektor biura prasowej archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

Jak dodał, epidemia nie traci na sile. - Po raz kolejny z trwogą obserwujemy wzrastającą liczbę chorych, szczególnie za naszą zachodnią granicą. Stąd nasz apel o podjęcie refleksji, zwłaszcza przez osoby niezaszczepione, nad możliwością skorzystaniem z jedynego narzędzia w walce z Covid-19, jakim są szczepienia – powiedział ks. Michalczewski.

W sobotę w Małopolsce akcja szczepień trwa na Małym Rynku w Krakowie, w Świątnikach Górnych, Szycach, Bieczu, Gdowie, Łopusznej, Sromowcach Niżnych. Od ubiegłego wtorku rośnie liczba osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem.

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE