Nie żyje wieloletni pracownik TVP. Tworzył znany program i współpracował ze Spielbergiem

i

Autor: Silar/CC BY-SA 4.0/wikipedia Bogusław Janczy był szefem Wydziału Produkcji Scenograficznej Telewizji Kraków. Zmarł w wieku 72 lat.

Smutna wiadomość

Nie żyje wieloletni pracownik TVP. Tworzył znany program i współpracował ze Spielbergiem

2023-11-21 7:56

Nie żyje Bogusław Janczy, były szef Wydziału Produkcji Scenograficznej TVP Kraków. Za jego czasów w studiu S3 w krakowskim Łęgu powstało wiele znanych produkcji telewizyjnych, w tym teleturniej "Miliard w rozumie". Współpracował również przy produkcji filmu Stevena Spielberga "Lista Schindlera". Prywatnie Bogusław Janczy był miłośnikiem górskich wypraw, wioślarzem, narciarzem i fotografem. Miał 72 lata.

Nie żyje Bogusław Janczy. W TVP produkował "Miliard w rozumie", współpracował ze Spielbergiem przy "Liście Schindlera"

W wieku 72 lat zmarł Bogusław Janczy, wieloletni pracownik krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej. W TVP Kraków był szefem Wydziału Produkcji Scenograficznej, a za jego czasów w krakowskim "Łęg" produkowano kultowy teleturniej "Miliard w rozumie". Tworzono tam również inne teleturnieje, kabarety oraz koncerty. Bogusław Janczy współpracował też z ekipą Stevena Spielberga przy produkcji "Listy Schindlera". 

Prywatnie Bogusław Janczy był pasjonatem górskich wędrówek, autorem filmów o tematyce góralskiej oraz fotografem. Jak podaje TVP Kraków, Janczy pieszo przewędrował prawie cały Łuk Karpat. Jego aktywność sportowa nie ograniczała się tylko do wędrowania po górach. Kochał również narciarstwo oraz sporty wodne. - Wspaniały człowiek, koleżeński, uczynny i dobry - wspominają Bogusława Janczego przyjaciele i koledzy z pracy.

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
Zabójstwo 20–latki przy ul. Bytomskiej w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają