Odpowiedzi CKE: Polski

Polski: Odpowiedzi. Matura próbna 2023. CKE publikuje OFICJALNE ODPOWIEDZI z polskiego. Matura wrzesień 2022

2022-09-29 10:03

Trwa matura próbna 2023. Uczniowie liceów mierzą się z egzaminem w nowej formule i sprawdzają swoją wiedzę. Pierwszego dnia (28.09) egzamin maturalny z języka polskiego wywołał spore emocje. Gdzie i jak sprawdzić odpowiedzi do arkusza z polskiego? Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) publikuje oficjalne odpowiedzi z matury próbnej z języka polskiego oraz zasady oceniania. Znajdziesz je w galerii powyżej!

Matura próbna 2023: Odpowiedzi CKE z języka polskiego. Egzamin we wrześniu 2022 roku, zwany „testem diagnostycznym”, nie decyduje jeszcze o przyszłości uczniów szkół średnich, ale i tak wywołuje ogromne emocje i jeszcze większe zainteresowanie. Sprawdź oficjalne odpowiedzi CKE do matury próbnej z polskiego! Znajdziesz je w galerii powyżej.

Matura próbna: Polski – ODPOWIEDZI CKE

Dobę po pierwszym egzaminie matury próbnej 2023 (realizowanej we wrześniu 2022 roku) Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje oficjalne odpowiedzi do matury próbnej z języka polskiego. To właśnie z tym przedmiotem uczniowie zmierzyli się na początek – tradycyjnie, tak samo, jak co roku na prawdziwej maturze. 28 września licealiści zdawali język polski pisemny na poziomie podstawowym, a 29 września, o godz. 10.00 CKE publikuje oficjalne odpowiedzi do wszystkich części matury próbnej z polskiego.

Pełny pakiet odpowiedzi CKE do arkusza z matury próbnej 2023 (wrzesień 2022) publikujemy w galerii powyżej. Znajdziesz tam pełne, oficjalne odpowiedzi egzaminatorów CKE i zasady oceniania, jakimi kierują się nauczyciele oceniający testy diagnostyczne, czyli próbne matury.

Odpowiedzi z j. polskiego. Matura próbna we wrześniu 2022

W czwartek, 29 września, CKE publikuje nie tylko poprawne odpowiedzi do pierwszego egzaminu matury próbnej 2023, ale też klucze odpowiedzi, stosowane przez egzaminatorów. Dzięki nim uczniowie mogą sprawdzić, czy udzielili prawidłowych odpowiedzi, ile punktów zdobyli i gdzie popełnili błędy.

Zasady oceniania rozwiązań zadań – egzamin maturalny – test diagnostyczny – język polski – poziom podstawowy – wrzesień 2022

„Zasady oceniania rozwiązań zadań”, czyli dokument z kluczem i oficjalnymi odpowiedziami CKE do matury próbnej z polskiego zawiera też zasady oceniania wypracowań. W pracy pisemnej punkty są przyznawane za jej poszczególne elementy – według specjalnego klucza oceniania.

Podczas pierwszego dnia matury próbnej 2023 uczniowie wybierali jeden z dwóch tematów wypracowań:

  • Temat 1. Młodość jako czas pierwszych nadziei i rozczarowań
  • Temat 2. Słowa – czyny. Co stanowi fundamenty zaufania?

Odpowiedzi do matury próbnej 2023 z polskiego znajdziesz w galerii poniżej.

Sonda
Czy matematyka powinna być na maturze?
Czarnek o podręczniku hit autorstwa prof. Roszkowskiego. Mówi o nagonce!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE