Urszula Nowogórska

i

Autor: Biuro Poselskie Urszuli Nowogórskiej Urszula Nowogórska weźmie udział w debacie „Super Expressu” pod hasłem ‘Najważniejsze wybory”

Wybory 2023

Urszula Nowogórska z Limanowej kandydatką do Sejmu z Nowego Sącza. Weźmie udział w debacie kobiet

2023-09-15 14:40

Urszula Nowogórska pochodząca z Limanowej, z wykształcenia pielęgniarka, kandyduje do Sejmu z ramienia Trzeciej Drogi. Swoją przygodę z polityką rozpoczęła natomiast z PSL-em. Obecna posłanka startuje w okręgu wyborczym nr 14. W niedzielę, 17 września weźmie udział w debacie „Super Expressu” pod hasłem "Najważniejsze wybory”. W studiu pojawią się same kobiety. Jak poradzi sobie kandydatka Trzeciej Drogi?

Urszula Nowogórska na czele listy Trzeciej Drogi w Nowym Sączu. Co wiemy o kandydatce?

Zgodnie z decyzją Komitetu Wyborczego Trzeciej Drogi PSL-PL 2050 Szymona Hołowni, Urszula Nowogórska wystartuje  w okręgu wyborczym nr 14. Urodziła się w Limanowej, gdzie pracuje w urzędzie gminy. Studiowała natomiast w Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym. Jest pielęgniarką, ale wykształcenie posiada również w kierunku politologii i administracji publicznej. Urszula Nowogórska w 2006 roku uzyskała mandat radnej sejmiku małopolskiego. W 2010 przez kilka ostatnich miesięcy tej kadencji pełniła funkcję przewodniczącej sejmiku. Radną wojewódzką z listy PSL została ponownie po czteroletniej przerwie w 2014. Po raz drugi objęła wówczas stanowisko przewodniczącej sejmiku na okres V kadencji samorządu wojewódzkiego. W 2018 roku natomiast utrzymała mandat radnej województwa na kolejną kadencję. W wyborach 2023, w których zagłosujemy w niedzielę, 15 października, reprezentuje Trzecią Drogę.

Urszula Nowogórska prywatnie jest mamą dwójki dzieci, Eweliny i Pawła oraz żoną Janusza. Podkreśla, że praca jest jej pasją. Ponieważ ukończyła szkołę pielęgniarską, chętnie angażuje się w projekty związane nie tylko z inwestycjami, ale także zdrowiem. Kandydatka Trzeciej Drogi zaprezentuje się już w niedzielę, 17 września w kolejnej debacie „Super Expressu” pod hasłem ‘Najważniejsze wybory”, w której wezmą udział same kobiety z różnych partii. Debatę można oglądać o godz. 18.00 17 września na se.pl, na Youtubie oraz Facebooku "Super Expressu". 

Wygrała „Jak oni śpiewają”. Po latach nie przyjęli jej to „The voice of Poland”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany