Chełm: UTKNĘŁA samochodem między zaporami! Uratowali ją funkcjonariusze CBŚP

2019-12-01 18:54 mt
Chełm: Utknęła samochodem między zaporami! Uratowali ją funkcjonariusze CBŚP
Autor: KWP Lublin

Nieprawdopodobna historia z Chełma na Lubelszczyźnie! 52-letnia kobieta wjechała na przejazd mimo zakazu i... utknęła między zaporami. Uratowali ją policjanci.

O krok od tragedii. Gdyby nie pomoc funkcjonariuszy CBŚP – doszłoby do straszliwego wypadku. Co tam się stało?

W piątkowe popołudnie (ok. godz. 13.00) kobieta kierująca toyotą wjechała na przejazd kolejowy przy ul. Złotej w Chełmie. Zrobiła to mimo „czerwonego”. Złamała przepisy i... utknęła między opuszczającymi się zaporami!

52-latkę uratowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy przejeżdżając obok, zauważali, co się dzieje.

Z uwagi na realne zagrożenie dla kierującej, policjanci zdecydowali o wyłamaniu rogatek. Dzięki temu siedząca za kierownicą kobieta na czas zjechała z torowiska – relacjonuje podkom. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

Zaskakujące tłumaczenie!

Dlaczego wjechała na torowisko mimo zakazu? 52-latka tłumaczyła później policjantom, że... „nie zauważyła pulsujących czerwonych świateł”.

– W tej sprawie wszczęte zostały czynności wyjaśniające, które najprawdopodobniej zakończą się skierowaniem wobec niej wniosku o ukaranie do sądu – dodaje Czyż.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.