Co Lublin przygotował dla mieszkańców na Święta? Festiwal Bożego Narodzenia 2019 [AUDIO]

2019-12-05 16:02 Bartłomiej Ważny
Święta 2019 w Lublinie
Autor: UM Lublin Święta 2019 w Lublinie

Już jutro (06.12) w Lublinie zaczyna się Festiwal Bożego Narodzenia – w jego ramach przewidziano mnóstwo atrakcji, wśród których nie zabraknie tych kulturalnych. Co znajdziemy w programie?

Wspólna Wigilia, świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, a nawet potańcówki na lodzie i „Mikołajkowy” trolejbus. To atrakcje, które na około-świąteczny okres przygotowało dla mieszkańców Miasto Lublin. Jak przekonuje Ratusz, najbliższy miesiąc będzie pełen świątecznych inspiracji. Wszystko zacznie się już w piątek (06.12) o godzinie 16.00.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina na wspólne uruchomienie iluminacji świątecznych – powiedziała Radiu ESKA Lublin Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji. – Już o godzinie 16.00 wspólnie z małymi pomocnikami sprawimy, że Lublin rozświetli się tysiącem światełek, uruchomimy świąteczne iluminację oraz choinkę przed lubelskim ratuszem.

Właśnie w ten sposób rozpocznie się Festiwal Bożego Narodzenia, który potrwa aż do 12 stycznia. W tym czasie będzie mnóstwo atrakcji, oczywiście również pod koniec roku.

W tym roku, o sylwestrowy klimat ponownie zadbają artyści z grupy Poławiacze Pereł Improv Teatr. – Znów jesteśmy mile zaskoczeni faktem, że ponownie będziemy mogli poprowadzić imprezę kończącą i rozpoczynającą nowy rok – przyznaje Marcin Wąsowski, jeden z członków grupy. – 31 grudnia wieczorem spotykamy się z mieszkańcami na Placu Litewskim. Mamy nadzieję, że my, naszą pracą i naszą zabawą, będziemy mogli połączyć tę znaczą liczbę osób, żebyśmy wspólnie pożegnali najpierw stary rok, a potem przywitali nowy rok. Gwarantujemy przeboje z lat 70., 80. i 90.

Marcin Wąsowski, z Poławiaczy Pereł Improv Teatru, o Sylwestrze 2019 w Lublinie:

Swoje umiejętności pokażą także lubelscy Sztukmistrze. To właśnie ich występ ma zastąpić pokazy fajerwerków, z których Lublin zrezygnował już przed trzema laty. – Wydaje się nam, że pokazy ogniowe w trakcie sylwestra są już niejako tradycją – mówi Jakub Szwed z Fundacji Sztukmistrze. – Z naszej strony gwarantujemy, że będzie państwu ciepło, wręcz gorąco. Będzie też do czego potańczyć. Wykonamy na Placu Litewskim pokaz o nazwie Fire Party.

Jakub Szwed, z Fundacji Sztukmistrze o Sylwstrze 2019 w Lublinie:

Jak będzie wyglądał w tym roku Sylwester miejski w Lublinie? Impreza wraca na Plac Litewski. – Sylwestrowa Noc Przebojów powraca na Plac Litewski po kilku latach przerwy – mówi Michał Karapuda, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. – Wystąpi tam Tomasz Momot z orkiestrą, Natalią Wilk, Łukaszem Jemiołą i Tomaszem Korpantym. Występom artystów towarzyszyć będą tancerze lubelskiej formacji GAMZA oraz pokazy ognia fire show w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze.

Michał Karapuda dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin, o Sylwestrze 2019 w Lublinie:

Szczegóły na temat wszystkich kulturalnych wydarzeń w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia znajdziecie na stronie lublin.eu.