Zjadł trutkę na szczury i popił ją alkoholem. Dlaczego? Powód zdradził policjantom

2019-12-05 21:30 vera
Zjadł trutkę na szczury i popił ją alkoholem. Powód zdradził policjantom
Autor: jch Zjadł trutkę na szczury i popił ją alkoholem. Powód zdradził policjantom

Policjanci uratowali życie 44-letniemu mężczyźnie, który chciał odebrać sobie życie. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo, bo przeżył zawód miłosny.

Zdarzyło się to w środę. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że 44-latek z gminu Poniatowa (woj. lubelskie) zamierza popełnić samobójstwo. Mężczyzna zjadł trutkę na szczury, którą popił alkoholem i wyszedł z domu w nieznanym kierunku.

- Dyżurny opolskiej jednostki natychmiast nawiązał połączenie na podany przez matkę numer telefonu - informuje oficer prasowy policji. - Rozmawiając z 44-latkiem dokładnie ustalił miejsce jego przebywania i cały czas podtrzymując rozmowę z mężczyzną skierował patrol prewencji.

Funkcjonariusze zauważyli stojącego na chodniku mężczyznę rozmawiającego przez telefon. Wygląd mężczyzny był zgodny z jego opisem przekazanym przez matkę.

44-latek w porę trafił pod opiekę lekarzy. Jak oświadczył, powodem tak desperackiego kroku był zawód miłosny.

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj jeśli potrzebujesz pomocy: zgłoś się do osób oraz w instytucji pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.