Wielki powrót Pana Samochodzika! Świetna wiadomość dla fanów serii!

2021-09-14 13:51
Stanisław Michulski jako Pan Samochodzik
Autor: Youtube Przed laty postać Pana Samochodzika grał Stanisław Mikulski. Na zdj. kadr z serialu "Samochodzik i templariusze".

Na tę wiadomość miłośnicy serii czekali latami! Powstaną filmy i seriale o przygodach Pana Samochodzika! Wyłączne prawa do adaptacji książek ma Orphan Studio, które podpisało umowę ze spadkobiercą, a jednocześnie wnukiem Zbigniewa Nienackiego. Umowa obejmuje wszystkie tytuły z serii.

"Pan Samochodzik" to seria książek o przygodach Tomasza N.N., autorstwa Zbigniewa Nienackiego. Tytułowy bohater jest historykiem sztuki (w pierwszych powieściach dziennikarzem), który w ramach obowiązków służbowych rozwiązuje tajemnicze zagadki i nierozwikłane sprawy kradzieży, przemytu oraz fałszerstw dzieł sztuki lub elementów dziedzictwa kulturowego. Filar serii o Panu Samochodziku stanowi 15 powieści stworzonych przez Nienackiego w latach 1957-1985. Do tej pory powstały 4 filmy fabularne i serial telewizyjny.

Pan Samochodzik wkrótce powróci na ekrany. Wszystko dzięki umowie, które Orphan Studiu podpisało ze spadkobiercą, a jednocześnie wnukiem autora, Tomaszem Nowickim. - Pan Samochodzik to seria, na której wychowały się pokolenia. Ma silną i aktywną bazę miłośników, dlatego częścią naszego procesu będzie pilne obserwowanie dyskusji na forach skupiających fanów - powiedział Maciej Sojka, dyrektor zarządzający Orphan Studio, cytowany przez gazeta.pl.

Orphan Studio to grupa producentów i managerów, którzy wcześniej stworzyli w Polsce serwis SVOD Showmax. Orphan Studio wyprodukował m.in. serial "Rojst", a także koprodukowali film "Kobiety Mafii" Patryka Vegi oraz "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Po zakończeniu działalności Showmaxa, powstało niezależne studio filmowe i telewizyjne.

- Książki o przygodach Pana Samochodzika wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Od ostatniej ekranizacji powieści pisarza minęło 30 lat. Chcemy przybliżyć serię nowemu, młodszemu pokoleniu, a także pozwolić osobom wychowanym na powieściach Nienackiego przeżyć perypetie Tomasza w nowym, atrakcyjnym wizualnie wydaniu. Wierzę, że zawarta współpraca zaowocuje projektem, który zachwyci fanów oraz poszerzy to grono o nowych pasjonatów - dodaje cytowany przez gazeta.pl. Tomasz Nowicki, wnuk Zbigniewa Nienackiego (jego prawdziwe nazwisko to Nowicki) i spadkobierca po autorze.

Zbigniew Nienacki. Kim był twórca Pana Samochodzika?

Zbigniew Nienacki (wł. Zbigniew Tomasz Nowicki) urodził się 1 stycznia 1929 r. w Łodzi. Był pisarzem i dziennikarzem. Największą sławę przyniosła mu seria powieści dla młodzieży o przygodach Pana Samochodzika, muzealnika-detektywa. Pisał również powieści dla dorosłych. Zmarł 23 września 1994 r. w Morągu, w woj. warmińsko-mazurskim.

Sonda
Czy obejrzysz film lub serial o Panu Samochodziku?
Antek Królikowski o „Pętli” Patryka Vega: Prywatnie nie chce mieć nic wspólnego z bohaterami tego filmu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE