Zima, mróz, śnieg

i

Autor: Pexels Zdj. ilustracyjne.

Pogoda Warmia i Mazury

Zmienna pogoda w weekend. Prognozy IMGW mówią o krupie śnieżnej

2023-03-03 17:22

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w pierwszy weekend marca? Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiadają zmienną aurę w dniach 4-5 marca. Nie zabraknie opadów, deszczu ze śniegiem i śniegu. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda w nadchodzący weekend będzie bardzo zmienna, szczególnie w sobotę. Z północy na południe kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny, który przyniesie deszcz, śnieg i silniejszy wiatr. W niedzielę nieco więcej przejaśnień, ale chłodniej i miejscami słabe opady śniegu.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza IMGW [Sobota, 4 marca]

W sobotę (4 marca) - według IMGW - "Polska będzie pod wpływem niżu z rejonu Zatoki Fińskiej". - Z północy na południe Polski przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym z północy zacznie napływać jeszcze chłodniejsze powietrze arktyczne - czytamy w prognozie. Ciśnienie spadnie. Co z pogodą na Warmii i Mazurach? - Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego - informuje IMGW. Możliwe są przelotne opady, początkowo także deszczu ze śniegiem, później śniegu. lokalnie krupa śnieżna. Termometry pokażą od 1°C do 3°C. - Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni - prognozuje IMGW.

W niedzielę (5 marca) - jak podaje IMGW - "Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnej masie powietrza napływającej z północnego zachodu Europy". Wzrost ciśnienia. Na Warmii i Mazurach dzień będzie pochmurny, z przelotnymi opadami śniegu. Nieco chłodniej niż w sobotę. Na termometrach około 0 °C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.

CZYTAJ TEŻ: Nagłe pieczenie oczu i męczący katar. Rozpoczął się koszmar alergików

Źródło: IMGW

Sonda
Czy czekasz na wiosnę 2023 i ciepłe dni?
Express Biedrzyckiej - prof. Antoni DUDEK
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany