Koronawirus w Polsce: COVID-19 dotarł na plakat. Jest "STRACH"!

2020-07-08 12:44 Ewa Ruszkiewicz

Koronawirus dotarł też do sztuki. Artyści z całego świata stanęli w szranki i konkury na najlepszy plakat o pandemii. Wygrał „Strach” polskiej artystki Katarzyny Nachman.

Konkursu na plakat zatytułowany „Remedium” o COVID-19 to część tegorocznego festiwalu Poznań Art. Week, który ze względu na pandemię został prawie w całości przeniesiony do internetu.

CZYTAJ: Koronawirus w Polsce: Spada liczba pasażerów, a rośnie... gapowiczów

Wybory 2020: Jak oddać ważny głos w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Konkurs na plakat „Remedium” odnosił się to wszelkiego reakcji związanych z pandemią koronawirusa. Był skierowanym do artystów zapytaniem, jak oni widzą tę sytuację, do ludzkich emocji, przeżyć i przemyśleń, które powstały – mówi dr hab. Mateusz Bieczyński – sekretarz jury. Do konkursu zakwalifikowano 96 artystów. Prace były różnorodne.

W konkursie zwyciężyła praca polskiej artystki Katarzyny Nachman pt. „Strach” (nagroda dla niej to 3000 zł). Drugie miejsce zajął plakat autorstwa tureckiego artysty Carilla Karahana (bez tytułu – nagroda 2000 zł). Trzecie miejsce to plakat Marcina Dzbanuszka pt. „Remedium”. Wszystkie plakaty, które zakwalifikowały się do konkursu można zobaczyć tutaj