Mecz rozegrano na stadionie St. Jakob-Park

Autor: fot. Pengster/ CC BY 2.0 Mecz rozegrano na stadionie St. Jakob-Park

Lech Poznań ponownie przegrywa z FC Basel [ZDJĘCIA]. Kolejorz walczył do końca!

2015-08-06 10:41

Lech Poznań ponownie przegrał z FC Basel. Spotkanie rozegrało się tym razem na boisku naszych przeciwników i zakończyło się wynikiem 0:1 na niekorzyść Kolejorza. Szwajcarzy strzelili nam gola w doliczonym czasie.

5 sierpnia Lech Poznań miał szansę na rewanż po przegranym meczu z FC Basel na INEA Stadionie w Poznaniu, 2:0. Niestety i tym razem podopiecznym Macieja Skorży nie udało się pokonać Szwajcarów. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla FC Basel. Lech Poznań po wczorajszej porażce odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów.

Lech Poznań - FC Basel 0:1

Lechici rozpoczęli mecz z FC Basel pełni zapału, z nastawieniem na rewanż. Od początku było gorąco pod bramką przeciwników, przeprowadzaliśmy akcje za akcją - niestety, żadna z nich nie skończyła się piłką w siatce Szwajcarów. - To Lech był zespołem lepszym, choć w zagraniach do przodu brakowało dokładności i odrobiny szczęścia - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Piłkarze FC Basel w pierwszej połowie postawili na defensywę a ich gra była niedokładna - czego nie wykorzystała poznańska drużyna. Po przerwie nadal kontynuowano dość spokojną grę. Szwajcarzy zbytnio się nie wychylali, jednak skutecznie odpierali akcje Kolejorza. Podopieczni Macieja Skorży szukali swojej szansy na objęcie prowadzenia, niestety wszystkie ataki na bramkę przeciwników były niedopracowane.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Walczymy!Posted by Lech Poznań on 5 sierpnia 2015

Chociaż Kolejorz był lepszą drużyną podczas wczorajszego spotkaniu, to mecz zakończył się wygraną FC Basel. W doliczonym czasie gry niepilnowany zawodnic FC Basel - Bjarnason, zapewnił swojej drużynie zwycięskiego gola.

Stracona bramka boli Kolejorza

- Wiedzieliśmy, że awans po pierwszym meczu jest potwornie trudną sprawą, ale chcieliśmy dzisiaj zagrać dobre spotkanie i wygrać ten pojedynek. Stracona bramka w ostatniej minucie boli nas, bo to starcie mogło potoczyć się zupełnie inaczej. Jestem jednak zadowolony z drużyny. Mieliśmy dużo dobrych momentów, żeby wygrać, niestety nie udało się - mówił po spotkaniu Łukasz Trałka.

Dzięki za wsparcie! Widzimy się na meczu z Koroną!Posted by Lech Poznań on 5 sierpnia 2015

Lech Poznań odpada z eliminacji do Ligi Mistrzów. Polska na swojego reprezentanta w klubowej elicie będzie musiała poczekać przynajmniej jeszcze rok. Kolejorzowi pozostaje walka o fazę grupową Ligi Europy.