Piła: 14-latka miała iść po podręcznik. Policja szuka jej ciała

2021-09-07 9:38
Zaginęła w drodze po podręcznik
Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS Daria Młynarczyk, która zaginęla 26 lat temu w Pile w drodze po podręcznik

Miała iść tylko do księgarni po podręcznik do języka angielskiego. Zabrała odliczone pieniądze, ubrała się i poszła na przystanek autobusowy. Do dziś nie wróciła, a jej rodzina odchodzi od zmysłów, myśląc o tym co wydarzyło się tamtego feralnego dnia. Sprawą zajmują się policjanci z grupy Archiwum X. Na jaki trop wpadli? Szczegóły w artykule.

Był początek listopada 1995 roku. 14-letnia wówczas Daria Młynarczyk z Piły (woj. wielkopolskie) miała ze znajomymi jechać autobusem do centrum miasta po podręcznik do nauki angielskiego. Języka chciała się uczyć na dodatkowych lekcjach. Koniec końców nastolatka nie nie spotkała się z koleżankami, tylko sama stanęła na przystanku przy ul. Poznańskiej i czekała na autobus. Nikt nie wie, czy do niego wsiadła. Przyjechały trzy autobusy po kolei, ale były tak przepełnione, że nikt nigdy nie przypomniał sobie, czy śliczna dziewczynka o blond włosach do któregoś kiedykolwiek wsiadła. Tutaj trop się urywa. Gdy dziewczyna nie dawała znaku życia, a pod dom przyjechał ostatni autobus, którym mogła wrócić z miasta, rodzina zaczęła szukać dziewczynki. I szuka jej do dziś… Tak minęło 26 lat.

CZYTAJ TEŻ: Piła: 14-latka została zamordowana na budowie? Jasnowidz Jackowski nie miał wątpliwości

Czy Daria z Piły żyje? Rodzice ciągle wierzą

- Jeszcze dwa tygodnie przed zaginięciem oglądałyśmy z Daria telewizję, w której był program o zaginięciu innej dziewczyny. Rozmawiałyśmy, że ma z nikim obcym nie rozmawiać, nie wsiadać do żadnego auta, którego nie zna - wspomina Maria Włodarczyk, mama Darii. I ona i jej mąż, tata Darii, mają nadzieję, że córka żyje. - Do końca będę w to wierzył - mówi mężczyzna, a w jego oczach pojawiają się łzy. Łzy tęsknoty i smutku. - Ma pieprzyk na lewym policzku i trzy piegi na plecach - opowiada wzruszony, pokazując zdjęcia nastolatki.

Policja, która po latach wróciła do zagadki zaginięcia dziewczynki, uważa że niestety ta historia może mieć tragiczny finał. Że Daria została zamordowana, a jej ciało ukryte. Mimo wielu różnych hipotez, zagadka wciąż pozostaje nierozwiązana, dlatego mundurowi proszą o pomoc wszystkich, którzy cokolwiek wiedzą o sprawie, ale przez lata woleli milczeć. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nawet nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych dla osoby, która przekaże policjantom informacje mogące pomóc rozwikłać tę sprawę. Wszystkie informacje można przekazać oficerom operacyjnym dostępnym pod numerem telefonu 505 087 927.

Zaginął Fabian Zydor
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE