Poznań: Radna straciła stanowisko za swoje słowa! "Swołocz opętana przez diabła"

2020-12-01 12:34 bm
Lidia Dudziak
Autor: FB Lidia Dudziak Poznań: Radna straciła stanowisko za swoje słowa! "Swołocz opętana przez diabła"

Lidia Dudziak nie jest już szefową Komisji Kultury Fizycznej i Sportu w poznańskiej Radzie Miasta. Radna Prawa i Sprawiedliwości została odwołana w poniedziałek. Ma to związek z jej wypowiedzią na temat uczestników Strajku Kobiet.

Burzliwy przebieg miała ostatnia sesja Rady Miasta Poznania. Członkowie klubu Koalicji Obywatelskiej wnioskowali o odwołanie Lidii Dudziak z funkcji szefowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Powodem były wypowiedzi radnej PiS. Dudziak w swoich mediach społecznościowych nazwała uczestników Strajku Kobiet "zwyrodniałą swołoczą opętaną przez diabła".

Radna Dudziak tłumaczyła się, że wpis znalazł się na jej prywatnym profilu i dotyczył tylko konkretnego zdarzenia, jakim były wtargnięcia do kościoła. Poprosiła, aby pozostali radni skupili się na jej działalności związanej ze sportem, a nie prywatnych wpisach.

Ostatecznie została odwołana stosunkiem głosów 9 do 7, a radni PiS nie kryli wzburzenia całą sytuacją. Głos w sprawie zabrał także poseł Szymon Szynkowski vel Sęk.

- Platformie Obywatelskiej w Poznaniu nie przeszkadza ani w...... lać na profilach posłów PO, ani j.. PiS na transparentach radnych. Nie przeszkadza dewastacja, którą próbują usprawiedliwiać. Przeszkadzają za to wpisy fb doskonałej przewodniczącej Komisji Sportu odnoszące się do przerywania mszy świętych - napisał w swoich mediach społecznościowych.

Nowy przewodniczący komisji nie został jeszcze wybrany, ale poseł PiS sugeruje, że będzie nim Bartłomiej Ignaszewski, który wnioskował ostatnio o usunięcie krzyża w sali sesyjnej.

Wpisy radnej Lidii Dudziak wzbudzają wiele kontorwersji. W kwietniu 2020 roku pomyliła gwiazdę porno z lekarzem z Nowego Jorku! Zamieściła ona zdjęcie Johnnego Sinsa znanego jako "łysego z Brazzers", bowiem była przekonana, że to pneumolog, ale internauci szybko wyprowadzili ją z błędu.

Super Raport 30.11 (Goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, PiS oraz Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL-UED)