Poznań. Wypadek w Akademii Muzycznej! Uszkodzono fortepian warty ponad milion złotych?!

i

Autor: FB Poznański Trójkąt Bermudzki Poznań. Wypadek w Akademii Muzycznej! Uszkodzono fortepian warty ponad milion złotych?!

Poznań. Wypadek w Akademii Muzycznej! Uszkodzono fortepian warty ponad milion złotych?!

2022-06-13 12:01

Niebezpieczne zdarzenie w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu. Doszło tam do wypadku, w którym uszkodzony został bardzo drogi fortepian. W internecie pojawiło się nagranie z tego zdarzenia, a przedstawiciele Akademii wydali oświadczenie w tej sprawie.

O tym nietypowym zdarzeniu na terenie Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu poinformowała strona "Poznański Trójkąt Bermudzki", która opublikowała nagranie zajścia w Auli Nova. Widać na nim, jak na środku scenie stoi fortepian, który w pewnym momencie zaczyna się... unosić. Jest to spowodowane tym, że instrument znajduje się na części sceny z podnośnikiem. Fortepian nie w całości stał na podnośniku więc ostatecznie się przewraca i najprawdopodobniej ulega uszkodzeniu. - Mieliśmy na Akademii Muzycznej fortepian za ponad milion złotych - napisano na stronie "Poznański Trójkąt Bermudzki", co sugeruje, że wartość instrumentu była naprawdę bardzo wysoka.

W związku z całym zajściem oświadczenie w sprawie wydali przedstawiciele Akademii Muzycznej. - W dniu 11 czerwca br. w Auli Nova w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności winda zahaczyła o fortepian, wskutek czego instrument uległ uszkodzeniu. Wszystkie okoliczności zdarzenia oraz stan instrumentu są badane. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym wypadku - czytamy w komunikacie podpisanym przez Kolegium Rektorskie.

Sonda
Potrafisz grać na fortepianie?
Biały fortepian stanął na lotnisku Chopina. Podróżni mogą słuchać pięknych koncertów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE