Poznań: Zasnęły po zabawie na placu zabaw. Szukało ich całe miasto!

2020-07-08 13:59 Ewa Ruszkiewicz
plac zabaw
Autor: coola

Dwie siostry 7 i 11-letnia Natalia i Alicja zaginęły w Poznaniu na jednym z osiedli. Pilnować miał je dziadek, ale w pewnym momencie stracił dziewczynki z oczu. Mama zgłosiła ich zaginięcie we wtorek wieczorem.

Na nogi została postawiona cała poznańska policja. Do akcji poszukiwawczej włączyli się też pracownicy MPK. Dziewczynki bawiły się na osiedlu Rusa na placu zabaw. Nie wróciły jednak do domu i nie odbierały telefonu, który miały ze sobą. Po mieście szybko rozszedł się komunikat: „Uwaga! Około godziny 18.00 z placu zabaw na os. Rusa zginęły dwie dziewczynki”. Wszyscy szukali sióstr, które ubrane były w granatowe bluzy w kolorowe gwiazdki. Starsza miała różowe buty. Wcześniej dziewczynki były bardzo zdyscyplinowane i nigdy nie uciekały z domu.

Kim jest Małgorzata Trzaskowska? Vlog Ewy Wąsikowskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Niestety tym razem wydarzyło się coś, że oddaliły się od domu. Na miejsce przyjechała nawet straż pożarna, żeby oświetlać osiedle po zmroku. Na szczęście sytuacja szybko się wyjaśniła. Natalię i Alicję po kilku godzinach poszukiwać odnalazł wujek dziewczynek. Dziewczynki koniec końców odnaleziono w pobliżu bloku, w którym mieszkają. Okazało się, że… zasnęły na murku, bo zmęczyły się zabawą. - Siostrom nic się nie stało - informuje Piotr Garstka z wielkopolskiej policji.