Putin okiem Artysty

i

Autor: JAKUB KACZMARCZYK/PAP Putin okiem Artysty

Putin jako Voldemort. Niesamowity mural w Poznaniu! Antywojenne przesłanie [Zdjęcia]

2022-03-02 13:15

Władimir Putin jako Lord Voldemort z serii o Harrym Potterze. Poznań zyskał nowy, robiący gigantyczne wrażenie mural. Jego autorem jest artysta posługujący się pseudonimem KAWU. Mural zwraca uwagę mieszkańców stolicy województwa wielkopolskiego przy ul. Hetmańskiej. Niesie ze sobą antywojenne przesłanie.

Mieszkańcy Poznania nie mogą przejść obok tego muralu obojętnie. Wojna na Ukrainie wstrząsnęła nie tylko lokalną społecznością. Antywojenny sygnał wysłał m.in. artysta posługujący się pseudonimem KAWU. Chodzi o mural, stworzony przez niego i zaprezentowany na ul. Hetmańskiej w Poznaniu. Władimir Putin, odpowiedzialny za haniebną inwazję na terytoria Ukrainy został przedstawiony jako Lord Voldemort, ucieleśnienie zła i odwieczny wróg Harry'ego Pottera. W naszej galerii zdjęć możecie podziwiać wspominane dzieło. W prawym górnym rogu widać hasło #nowar, czyli "nie dla wojny".

Czytaj też: Wojna na Ukrainie. Witalij wysadził most i zginął! Polacy chcą uczcić jego pamięć

Putin jako Voldemort. Niesamowity mural w Poznaniu!

KAWU pochwalił się spektakularnym muralem w mediach społecznościowych i jednocześnie zaapelował o wsparcie zbiórki Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, która pomaga Ukraińcom, ofiarom bezsensownej wojny. W komentarzach pod wpisem artysty przeważająca część odbiorców zachwyca się dziełem i wyraża wsparcie dla Ukrainy. 

Obecnie trwa siódma doba inwazji Rosji na Ukrainę (stan na 2.03.2022). Wbrew oczekiwaniom Kremla Ukraińcy nie zamierzają składać broni. Tymczasem w Polsce wiele środowisk organizuje pomoc dla uchodźców. Od samego początku wojny u naszego wschodniego sąsiada - Ukraińcom uciekającym przed wojną pomaga m.in. Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu. Nasza redakcja zachęca do wspierania inicjatyw, które mają pomóc uchodźcom i ofiarom agresji Rosjan. O lokalnych inicjatywach będziemy was informować na bieżąco.

Sonda
Co sądzisz o muralu z Putinem?
Adam Kobieracki: To początek końca dyktatury Putina [Super Raport]