Warta Poznań w końcu nie będzie się wstydzić. WIELKA KASA dla pierwszoligowca

2019-12-08 15:00 EIPOZ
Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze
Autor: Maciej Brzeziński / Eska Poznań Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze

Dwa miliony złotych - taka suma zostanie przeznaczona na obiekty, które zajmuje Warta Poznań. Lider Fortuna 1. Ligi dzięki takiej kwocie spełni wszystkie wymagania licencyjne i będzie mógł grać na własnym obiekcie.

Podczas ostatniej sesji rady miasta zajęto się m.in. poprawkami, które dotyczą wieloletniej prognozy finansowej. Wpisano tam coś, co ucieszyło działaczy, piłkarzy i kibiców Warty - modernizacja stadionu przy ul. Droga Dębińska.

Radni postanowili przeznaczyć kwotę 2 milionów złotych, aby na stadionie była podgrzewana murawa, a także powstały kontenery szatniowe, które przydadzą się podczas budowy nowoczesnej hali w sąsiedztwie stadionu.

Taki rozwój sytuacji pozwoli Warcie spełnić kluczowy wymóg licencyjny, jakim jest podgrzewana murawa. Pod płytą boiska znajduje się instalacja, ale brakowało pieca, który teraz zostanie zbudowany.

Jeśli chodzi o kontenery szatniowe to będą one przydatne w momencie budowania hali sportowej. W miejscu obecnego budynku klubowego ma powstać nowoczesna hala sportowa wraz z m.in. szatniami, salami konferencyjnymi oraz zapleczem administracyjnym i biurowym Warty Poznań. Na czas remontu to właśnie w kontenerach będzie funkcjonować całe zaplecze klubowe.

- W imieniu klubu i całej Zielonej Rodziny składamy podziękowania zastępcy prezydenta Poznania, Jędrzejowi Solarskiemu, dyrektor Wydziału Sportu, Ewie Bąk, dyrektorowi POSiR, Łukaszowi Miadziołko oraz radnym z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki za zrozumienie potrzeb Warty Poznań i pomoc najstarszemu klubowi piłkarskiemu w mieście - przekazali działacze Warty Poznań.