Złotów: Był pobudzony, a obok siedział diler. Policjanci szybko odkryli prawdę

2021-04-19 11:49 Ewa Ruszkiewicz LP
amfetamina
Autor: Canva Policjanci zlikwidowali laboratorium produkujące amfetaminę w powiecie starogardzkim!

To miała być rutynowa kontrola, ale po raz kolejny okazało się, że czujność mundurowych zapobiegła nieszczęściu. Zatrzymany przez policjantów do kontroli kierowca wiózł swojego dilera, a sam zachowywał się wyjątkowo dziwnie. Mundurowych od razu to zaniepokoiło. W ruch poszedł alkomat i narkotest. Cu wykazały testy? Szczegóły w artykule.

Zatrzymując samochód do kontroli, policjanci nigdy nie wiedzą, co wydarzy się zaraz. Kierowcy nie raz już ich zaskoczyli. Tym razem funkcjonariusze zaniepokoili się, widząc dziwnie zachowującego się 20-latka za kierownicą. Był bardzo i nienaturalnie pobudzony. Alkomat wskazał, że jest trzeźwy. Dopiero badanie narkotestem dało wynik pozytywny. Młodzieniec został przewieziony do szpitala. Wtedy na jaw wyszło, że nafaszerował się amfetaminą i wsiadł za kółko. Pasażer miał również sporo na sumieniu. Podczas kontroli próbował uciec. Funkcjonariusze szybko  odkryli, że posiada wiele substancji w dilerskich porcjach.

- Jak ustalili śledczy mężczyzna w przeszłości był już karany za posiadanie narkotyków i odbywał wyrok pozbawienia wolności, dlatego za popełnione teraz przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę. Postanowieniem prokuratora mężczyzna został objęty środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju – informuje  policjanci ze Złotowa.

I kierowca, i pasażer staną teraz przed sądem.

Jak rozpoznać, że ktoś zażywał narkotyki opioidowe? (heroina, kodeina, morfina)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE