Cieplice: Syn byłego policjanta miał potężną fabrykę narkotyków! Kilogramy mefedronu [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-05-13 12:15 Beata Olejarka Mariusz Mucha Konsultacja: pt
Syn policjanta produkował narkotyki
Autor: POLICJA / REPRODUKCJA BEATA OLEJARKA [SUPER EXPRESS] Syn policjanta produkował narkotyki

Na terenie ukrytego laboratorium we wsi Cieplice w powiecie przeworskim na Podkarpaciu oficjalnie prowadzona była hodowla psów. Kryminalni z lubelskiej komendy wojewódzkiej na miejscu ujawnili ponad 25 kilogramów gotowego mefedronu, 400 litrów cieczy przygotowanej do krystalizacji, a także kilkaset litrów innych substancji chemicznych, które służyły do produkcji narkotyków. Do sprawy zatrzymany przez mundurowych został Bartłomiej L. To syn byłego funkcjonariusza policji.

Działania prowadzone przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie doprowadziły do zlikwidowania ukrytego na terenie województwa podkarpackiego laboratorium mefedronu. Na jednej z prywatnych posesji w Cieplicach w powiecie przeworskim oficjalnie znajdowała się hodowla psów. To nie była jednak jedyna działalność właścicieli.

- W pomieszczeniach gospodarskich odbywał się ostatni etap produkcji znacznych substancji psychotropowych. Kryminalni zabezpieczyli ponad 25 kilogramów gotowego produktu w postaci mefedronu, kilkaset litrów cieczy przygotowanej do jej krystalizacji oraz innych środków chemicznych - relacjonował rzecznik KWP w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

Syn byłego policjanta miał fabrykę narkotyków

Policjanci zarekwirowali również sprzęt wykorzystywany do produkcji narkotyków: kanistry, beczki, menzurki, mieszadła, maski przeciwgazowe, rękawiczki i wentylatory. Do tej sprawy zatrzymana została 43-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego Wioletta G. oraz jej 33-letni wspólnik Bartłomiej L. Jak się okazało, to syn byłego funkcjonariusza policji.

Podczas przeszukania miejsca zameldowania Bartłomieja L. ujawniono laboratorium, będące w trakcie przestoju. Całe wyposażenie zostało zabezpieczone. Zatrzymanych przewieziono do Lublina i doprowadzono do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty dotyczące wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych w celu wprowadzenia jej do obrotu i osiągnięcia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych kar. Decyzją sądu tymczasowo aresztowano ich na najbliższe trzy miesiące.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE