Bieg na lotnisku - Skywayrun Rzeszów 2019

Autor: Krzysztof Pomorski Bieg na lotnisku - Skywayrun Rzeszów 2019

Pobiegli po płycie lotniska w Jasionce! Za nami bieg Skywayrun Rzeszów 2019 [ZDJĘCIA]

2019-09-30 10:01

W nocy z soboty na niedzielę na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka odbyła się piąta już edycja biegu Skywayrun. Uczestnicy rywalizowali na pięciokilometrowym odcinku. W rywalizacji wzięło udział łącznie prawie 850 biegaczy.

Niezwykła sceneria, sportowe emocje, do tego duża liczba rywalizujących biegaczy. To wszystko spowodowało, że piąta edycja biegu Skywayrun rozgrywana na pasie lotniska w Jasionce była wyjątkowa. Nie zabrakło też urodzinowego tortu, na jubileuszową odsłonę imprezy.

Zanim biegacze wystartowali, po odprawie bezpieczeństwa, oczekiwanie na sygnał spędzili niczym pasażerowie samolotów, w terminalu, właśnie w strefie oczekiwania. O godzinie 23:45 przed strefą startową odbyła się rozgrzewka, a dokładnie o godzinie 23:59 nadszedł czas na start.

Pięciokilometrowy odcinek w czasie poniżej 50 minut ukończyło łącznie 848 osób, których zmagania przebiegały w czterech kategoriach - otwartej, żeńskiej, męskiej, a także pracowników lotniska. Wśród wszystkich uczestników, najszybciej trasę pokonał Andrzej Szpunar, reprezentant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Specjalizujący się w biegach długodystansowych strażak na dobiegnięcie do mety potrzebował 15 minut i 8 sekund. Był on oczywiście już również zwycięzcą w kategorii mężczyzn. Drugie miejsce zajął Piotr Kobylarz z grupy Rzeszowskie Gazele i Gepardy (00:16:08), a trzeciej Kacper Kwiecień z Team Mountain Fuel Polska (00:17:32).

Wśród pracowników lotniska najszybciej pięciokilometrową trasę pokonał Gabriel Niemirowski (00:18:56). Najszybszą kobietą w biegu okazała się z koli Weronika Kozioł, również reprezentująca Team Mountain Fuel Polska (00:19:28).

Pełne wyniki zmagań >>>

Po biegowych zmaganiach na czynnym lotnisku, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy uhonorowani podczas uroczystej dekoracji otrzymali z kolei cenne nagrody i już po północy świętowali sukces na podium.