Rolnicy będą bezpośrednio sprzedawać swoje plony. Chodzi o dwa miejsca w Rzeszowie

i

Autor: pixabay.com/ Rolnicy będą bezpośrednio sprzedawać swoje plony. Chodzi o dwa miejsca w Rzeszowie

dobre wieści

Rolnicy będą bezpośrednio sprzedawać swoje plony. Chodzi o dwa miejsca w Rzeszowie

2023-09-06 10:03

Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje plony bezpośrednio w dwóch miejscach w Rzeszowie. Chodzi o targowisko przy ul. Dworaka oraz Park Papieski przy al. Armii Krajowej. Skąd taki pomysł? O zorganizowanie handlu w tych miejscach mieszkańcy prosili władze miasta.

Handel warzywami i owocami w Rzeszowie odbywa się przede wszystkim na targowisku w rejonie hali targowej, u zbiegu ulic Targowej i 8 Marca. Popularne są także mniejsze, tzw. „zielone rynki”, m.in. przy ul. Staszica. Mamy dobre wieści – już niedługo handel żywnością prosto od rolników będzie możliwy w dwóch kolejnych miejscach w stolicy Podkarpacia. Jak poinformował Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta, pierwsze z nich to targowisko przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty w piątki i soboty, w godz. 6-18. W tym celu zostaną wyznaczone specjalne miejsca. Drugie miejsce to Park Papieski, przy którym także zostanie wskazane miejsce handlowe. Tutaj sprzedaż żywności będzie się odbywać raz w miesiącu, w wyznaczone wcześniej soboty.

- Pomysł rozszerzenia handlu na te miejsca to nasza odpowiedź na propozycje mieszkańców miasta. Mam nadzieję, że formuła się sprawdzi i wpisze się na stałe w zwyczaje zakupowe rzeszowian – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

- Rolnicy, którzy produkują ekologiczną żywność także prosili o umożliwienie im handlu w kolejnych lokalizacjach, aby mogli ze swoimi produktami wyjść szerzej do klientów. Dlatego na bazie współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale postanowiliśmy stworzyć podobny bazar, jak w sąsiedniej gminie. Dziękuję panu Robertowi Pieszczochowi, dyrektorowi PODR za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że pomysł się sprawdzi – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Handel w obu miejscach prawdopodobnie rozpocznie się na przełomie września i października.

Targi staroci w Rzeszowie przyciągnęły tłumy

Państwa i stolice Europy. Czy potrafisz je dopasować? Quiz

Pytanie 1 z 10
Które miasto jest stolicą Niemiec?