Rzeszów: utrudnienia w związku z Tour de Pologne. Lista zamkniętych ulic

2021-08-11 7:05
Tour de Pologne 2021. Nietypowa „Strefa VIP” kibiców! Tego jeszcze nie było!
Autor: Tour de Pologne Tour de Pologne 2021. Nietypowa „Strefa VIP” kibiców! Tego jeszcze nie było!

Wyścig kolarski Tour de Pologne dotrze do Rzeszowa i pow. rzeszowskiego w środę, 11.08.2021. Tego dnia część ulic i dróg będzie zamkniętych. Kiedy peleton dotrze do Rzeszowa? Które ulice i drogi będą zamknięte w środę? Szczegóły na se.pl poniżej.

Utrudnienia w ruchu wystąpią w Rzeszowie i pow. rzeszowskim w środę, 11 sierpnia. W Rzeszowie zaplanowano na ten dzień metę trzeciego z odcinków. Tour de Pologne to jeden z najbardziej popularnych wyścigów kolarskich na świecie, kiedy dotrze do Rzeszowa? Trzeci odcinek rozpoczyna się w Sanoku (13.00) i Zahutyniu (13.10). Kolarze pojada trasą przez Ustrzyki Dolne (14.18), okolice Hotelu Arłamów (15.03), Kalwarię Pacławską (15.48), Kańczugę (17.27), Łańcut (17.51), Albigową (17.57), Malawę (18.08). Peleton do Rzeszowa wjedzie przez ul. Św. Rocha o godz. 18.17. Dalej pojadą ulicami Niemierskiego, Al. Niepodległości, Kopisto. Po przejechaniu przez ostatniego kolarza skrzyżowania Kopisto z ul. Podwisłocze (ok. g.18.22) ruch wzdłużny i poprzeczy zostanie otwarty. Kolejne ulice czyli Most Zamkowy, Plac Śreniawitów, Lisa Kuli, Al. Cieplińskiego, ponownie Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańska, A. Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kopisto, ponownie Most Zamkowy, Lisa Kuli i Al. Cieplińskiegotworzą pętlę finiszową etapu. Metę, zlokalizowaną na Al. Cieplińskiego kolarze powinni osiągnąć o godz. 18.33.

Wspomniana trasa pętli po Rzeszowie będzie zamknięta od godz. 14.20 do 18.40. Warto dodać, że trasa tej pętli obejmuje bardzo obciążoną ruchem tranzytowym Al. Powstańców Warszawy na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Podwisłocze. Ruch na tym odcinku nie będzie wstrzymany ani na moment lecz tylko ograniczony. Dla potrzeb kolarzy będą wydzielone dwa pasy ruchu od strony Stadionu Miejskiego, natomiast dwoma pozostałymi (od Strony Zalewu) będzie się odbywał ruch w dwóch kierunkach-po jednym pasie w każdą stronę. Najdłużej bo w godzinach 6.30 –21.00 będą całkowicie wyłączone z ruchu Al. Cieplińskiego i ul. Lisa Kuli ze względu na montaż, a następnie demontaż elementów scenografii linii mety. - Podane wyżej godziny przejazdów są orientacyjne i zakładają szybkość peletonu -42 km/h. Gdyby za względów pogodowych lub innych tempo było wolniejsze, to te czasy ulegną korekcie - czytamy na oficjalnej stronie Tour de Pologne.

Tour de Pologne w Rzeszowie. Lista zamkniętych ulic

Godziny ograniczenia w ruchu - zamknięcia ulic w dniu 11 sierpnia 2021 r.:

  • w godzinach 6:00-10:00 ograniczenia w ruchu na ul. Lisa Kuli – Cieplińskiego,
  • w godzinach 10:00-21:00 zamknięcie ul. Lisa Kuli – Cieplińskiego
  • w godzinach 14:00-20:00 zamknięcie ulic: Plac Śreniawitów, ul. Hetmańska, al. Powstańców Warszawy - połowa jezdni (ruch będzie się odbywał w dwóch kierunkach, jezdnią w kierunku Armii Krajowej), ul. Podwisłocze, al. Kopisto, Most Zamkowy, ul. Kilara,
  • w godzinach 17:00-19:00 zamknięcie dróg i ulic: Malawa: droga 1395R, droga 1396R, droga 1397R, Rzeszów: ul. Słocińska, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Paderewskiego, ul. Witolda, ul. Niemierskiego, al. Niepodległości, al. Kopisto.
Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Sonda
Czy Polak wygra 78. edycję Tour de Pologne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE