Galerie handlowe na Śląsku. Sklepy zostaną zamknięte! Rząd wprowadza nowe ograniczenia. Koronawirus w Polsce

2020-11-04 14:48 Bartosz Wojsa
Galerie handlowe na Śląsku. Sklepy zostaną zamknięte! Rząd wprowadza nowe ograniczenia. Koronawirus w Polsce
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Galerie handlowe na Śląsku. Sklepy zostaną zamknięte! Rząd wprowadza nowe ograniczenia. Koronawirus w Polsce

Galerie handlowe na Śląsku. Sklepy zostaną zamknięte! Otwarte będą tylko te z artykułami pierwszej potrzeby, co oznacza, że nie wejdziemy na przykład do sklepów z odzieżą. Nowe ograniczenia wejdą w życie od soboty, 7 listopada. Co jeszcze zostanie zamknięte? Sprawdźcie szczegóły!

Galerie handlowe na Śląsku. Sklepy zostaną zamknięte! Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił w środę, 4 listopada, nowe obostrzenia wprowadzone na czas pandemii koronawirusa. Nie jest to lockdown, choć wiele miejsc zostanie zamkniętych. Jeśli chodzi o galerie, wiele sklepów będzie musiało na jakiś czas zakończyć działalność. Zasady wejdą w życie od soboty, 7 listopada. "Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych. Otwarte pozostaną sklepy: z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi)", czytamy na liście obostrzeń. Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 - 1 os. / 10 m2, a sklepach powyżej 100 m2 - 1 os. / 15 m2 do 29 listopada.  

To oznacza, że w galeriach handlowych zostaną zamknięte między innymi sklepy z odzieżą, sklepy z elektroniką czy sklepy z grami. Nowe obostrzenia mają obowiązywać do odwołania, a wszystko spowodowane jest pandemią koronawirusa i rosnącą w szaleńczym tempie liczbą zakażeń. Dziś, 4 listopada, padł znowu dobowy rekord zakażeń i zgonów. - Musimy tę pandemię wyhamować - uzasadniał premier RP Mateusz Morawiecki. 

Gen. Skrzypczak: Stan wyjątkowy jest konieczny! Pandemia i protesty wymykają się spod kontroli [Super Raport]