Seweryn  Gazda_motocross

Autor: Seweryn Gazda/Facebook

LATAJĄCY SEWERYN. Chce na motocyklu dolecieć do gwiazd [WIDEO]

2019-11-11 11:53

Robert Kubica zaczynał od jazdy na gokartach. 12-letni Seweryn Gazda z Gliwic jest już w swoim wieku i klasie mistrzem... motocyklowym. Jak nie zmarnuje talentu i nie uderzy mu woda sodowa do głowy, to możliwe, że za kilka lat będzie z niego zawodnik co najmniej europejskiej, seniorskiej, klasy.

Młodzik na swoim facebookowym profilu oświadcza, że „doleci do gwiazd”. Na razie jeździ po torze i jego profil „zalajkowało” ponad 2 tys. osób. Małoletni gliwiczanin startuje w wyścigach motocrossowych w barwach Auto Moto Klub Gliwice. Zaczął wyczynowo jeździć w wieku 9 lat! Już na początku Seweryn zajął 3. miejsce w Pucharze Polski SuperEnduro w klasie młodzików. A potem przyszły kolejne sukcesy: 3. miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrossie w klasie MX-65 w roku 2017, zwyciężył w 2018 r. w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrossie w klasie MX-65 oraz zajął 2. miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej w Motocrossie w klasie MX-65. W 2019 r. zwyciężył w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrossie w klasie MX-85 oraz w Motocrossowym Pucharze Czech w klasie MX-85, zaś w Motocrossowym Pucharze Słowacji był drugi.

„Seweryn Gazda, to jeden z najciekawszych i najbardziej utalentowanych zawodników młodszego pokolenia” – ocenił młodzika branżowy portal x-cross.pl. Wielki wkład w te sukcesy gliwickiego motokrosowca ma jego ojciec, Sebastian „Hop” Gazda. To w klubie, którego jest prezesem, w Ajski Enduro Team, zaczynał jeździć jego syn. Nic dziwnego, że Seweryn po raz pierwszy dosiadł motocykla w wieku... 4 lat! W 2020 r. mistrz młodzików chce wystartować w Motocrossowych Mistrzostwach Polski i w zawodach pucharowych w Europie Zachodniej. Jeździ teraz na motocyklu o pojemności silnika 85 cm sześc.