Autor: Stadion Śląski Stadion Śląski

Memoriał Skolimowskiej: Kibice tłumnie przybyli na Stadion Śląski [WYNIKI]

2018-08-23 9:29

Kibice jak i sportowcy nie zawiedli na tegorocznym Memoriale Kamili Skolimowskiej. W rekordowym momencie na Stadionie Śląskim było ponad 40 tysięcy osób.

W środę na Memoriał im. Kamili Skolimowskiej przybyło dokładnie 41 226 kibiców. A było co oglądać. Dopiero co polscy zawodnicy wrócili z udanych mistrzostw Europy w Berlinie, na których zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Do tego organizatorzy zaprosili zagraniczne gwiazdy, które dodatkowo przyciągnęły publiczność.

>>> Zatrzymano 6 policjantów z żorskiej drogówki. Brali łapówki od kierowców łamiących przepisy

Nie zawiedli polscy młociarze. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki znów zdominowali konkurencję i zajęli dwa pierwsze miejsca z wynikami 79,44 m i 77,14 m. Srebrna medalistka z Berlina, Sophia Ennaoui w Chorzowie zajęła drugie miejsce w biegu na 800 metrów, tuż za Amerykanką Collen Quigley. Zaskakująco zakończyła się rywalizacja w biegu na 800 metrów mężczyzn. Adam Kszczot zajął trzecie miejsce, triumfował Marcin Lewandowski. Najlepsze zawody w ostatnim czasie za Ewą Swobodą. Polka wygrała bieg na 100 metrów, który zakończyła z najlepszym czasem w tym sezonie (11:23).

Najlepsi w swoich konkurencjach byli Piotr Lisek (skok o tyczce), Joanna Fiodorow (rzut młotem). Bardzo blisko pierwszego miejsca byli za to złote medalistki z Berlina: Justyna Święty-Ersetic (bieg na 400 metrów) i Paulina Guba (pchnięcie kulą). Podobnie zawody zakończyli Marcin Krukowski (rzut oszczepem) i Karol Zalewski (bieg na 400 metrów).

Czytaj również: Najbardziej oddany kibic Górnika miał zawał