Miejcie się na baczności

Nowy specjalista w śląskiej policji. Ma nosa do substancji zakazanych

Sago to nowy czworonożny funkcjonariusz sosnowieckiej prewencji, który ma nosa do substancji zabronionych. Owczarek przeszedł solidne półroczne szkolenie. Doskonale potrafi zwęszyć narkotyki!

Sago to półtoraroczny pies rasy owczarek belgijski, który właśnie ukończył sześciomiesięczne szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przez ten czas nabywał umiejętności w wyszukiwaniu narkotyków po zapachu w pomieszczeniach, pojazdach oraz w terenie pod czujnym okiem swojego opiekuna.

Jak mówią policjanci, ma wyjątkowy talent, dlatego egzamin zdał wzorowo. Został także wyróżniony przez organizatorów.

Każdy pies po odbyciu szkolenia trafia do jednostki i pozostaje pod opieką policjanta. W przypadku Sago jego opiekunem będzie aspirant sztabowy Łukasz Maciaszczyk. I to właśnie on będzie dbać o zdrowie i kondycję psa.

Sago jest pierwszym psem w sosnowieckiej komendzie, który ukończył szkolenie w zakresie wyszukiwaniu zapachów narkotyków. Służba Sago w policji będzie trwała 9 lat. Nierzadko zdarza się, że zwierzę i jego przewodnik zaprzyjaźniają się tak bardzo, że po przejściu na emeryturę, pies trafia do domu swojego przewodnika.

O włos od tragedii. Pieszy stanął i podniósł rękę, a kierowca pędził po pasach

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki