Piękny gest pielęgniarki! Zbiera na remont izby przyjęć. Potrzeby są ogromne. „Marzą nam się drzwi”

i

Autor: Shutterstock; Zrzutka.pl Piękny gest pielęgniarki! Zbiera na remont izby przyjęć. Potrzeby są ogromne. „Marzą nam się drzwi”

Zbiórka pieniędzy

Piękny gest pielęgniarki! Zbiera na remont izby przyjęć. Potrzeby są ogromne. „Marzą nam się drzwi”

Parawany medyczne, remont łazienek, wymiana drzwi oraz podłogi, to tylko kropla w morzu potrzeb izby przyjęć szpitala Joannitas w Pszczynie. Dlatego pielęgniarka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i założyła zbiórkę pieniędzy, z której będzie można przeprowadzić remont i zakupić najpotrzebniejsze rzeczy dla szpitalnej izby przyjęć.

Pielęgniarka zbiera na remont izby przyjęć szpitala w Pszczynie. Potrzeby są duże

Szpital Joannitas w Pszczynie nie ma pieniędzy na przeprowadzenie remontu izby przyjęć. To właśnie dlatego pielęgniarka oddziałowa Jolanta Bednarz postanowiła założyć zbiórkę na zrzutce. Jak podkreśla pielęgniarka, pragnie aby jej miejsce pracy wyglądało odpowiednio do potrzeb pacjentów.

Od 2018 roku, czyli od początku istnienia szpitala izba przyjęć świadczyła pomoc 59 tysiącom pacjentów. To właśnie na izbę przyjęć w pierwszej kolejności trafiają nagłe przypadki. Niestety, przestrzeń nie jest przyjazna. Na izbie przyjęć nie ma parawanów medycznych, które izolowałby pacjentów.

- Marzą nam się automatyczne drzwi wewnętrzne, które ułatwiłyby personelowi transport pacjentów na łóżkach szpitalnych. Ściany i sufity wymagają odświeżeniawygładzenia i nadania im przyjemnych barw, a oświetlenie chcielibyśmy wymienić na silniejsze a jednocześnie energooszczędne - pisze pielęgniarka.

Jak dodaje, cały zespół pielęgniarek, ratowników, opiekunów medycznych i niemedycznych oraz sekretarek medycznych, chce aby izba przyjęć była wizytówką pszczyńskiego szpitala.

Potrzeba 200 tysięcy złotych, bo plan jest ambitny. Jeśli tylko uda się zebrać odpowiednią kwotę, zostaną wyremontowane łazienki i wymieniona stolarka okienna.

Co kierownictwo szpitala myśli o inicjatywnie personelu?

- To oddolna inicjatywa naszych pracowników. Bardzo piękna, pokazuje jak bardzo są zaangażowani w sprawy szpitala i bardzo dobrze się czują w swojej pracy. Pielęgniarka oddziałowa oczywiście dostała zielone światło - przekazała w rozmowie z Super Expressem Barbara Zejma-Oracz, rzeczniczka Szpitala Joannitas w Pszczynie.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?
Prof. Antoni Dudek: "Polska jest opanowana przez kulturę przesady, a Kaczyński jej tworzeniu ma ogromne zasługi" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany