Zabrze: Pędził autem, bo jego żona rodziła. Policjanci nie mieli litości

2021-09-27 13:31
Zabrze: Pędził autem, bo jego żona rodziła. Policjanci nie mieli litości
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Zabrze: Pędził autem, bo jego żona rodziła. Policjanci nie mieli litości

Policjanci z drogówki w Zabrzu interweniowali w związku z kierującym, który pędził osobówką po ulicach miasta. Mężczyzna śpieszył się, by zawieźć rodzącą żonę do szpitala! Ostatecznie interwencja funkcjonariuszy zakończyła się mandatem dla 33-latka, ale wcale nie dlatego, że chciał pomóc swojej partnerce.

W niedzielę, 26 września, po godz. 17:00 na ulicy Bytomskiej w Zabrzu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli seata ibizę. Kierujący nim 33-latek od razu przyznał policjantom, że nie posiada uprawnień do kierowania, jednocześnie wyjaśniając, że wiezie swoją partnerkę do porodu, który właśnie się zaczął. "Na pytanie, czy wzywał karetkę, odpowiedział, że nie, ponieważ poród się już zaczął, a on nie chciał czekać. Wobec takiej sytuacji policjanci podjęli decyzję o zabraniu kobiety radiowozem do szpitala. Kiedy znalazła się już pod opieką personelu medycznego, wrócili do przerwanej kontroli drogowej", relacjonują mundurowi. Jak się okazało pojazd, którym 33-latek chciał zawieźć swoją partnerkę do porodu, nie miał ważnego badania technicznego oraz aktualnego ubezpieczenia. "Za to został ukarany mandatem", przekazali policjanci.

Sonda
Czy masz zaufanie do polskiej policji?
Ktoś codziennie odwiedza grób Kamila zagryzionego przez psy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE