Zespół Queen wydał nową piosnkę. W nagraniu jest Freddie Mercury

i

Autor: East News

Niesamowite brzmienie

Nowa piosenka Queen 2022. Jedyny i niepowtarzalny Freddie Mercury na wokalu! „Face It Alone” wciska w fotel

2022-10-13 16:29

Takiej nowości nikt się nie spodziewał. Legendarny zespół wydał piosenkę po 8 latach ciszy. Ale nie to jest największym zaskoczeniem. W „Face It Alone” śpiewa nieżyjący od ponad 30 lat wokalista - Freddie Mercury. Czterominutowa ballada i potężny głos Freddie’go Mercury’ego przyprawiają o ciarki. Queen zapowiada, że to nie koniec perełek z archiwum. Wkrótce fani mogą spodziewać się kolejnych nowości.

„Face It Alone” to nowa piosenka zespołu Queen. Choć ta nowość miała premierę 13 października 2022, to wielu fanom kawałek był znany wcześniej. Utwór został nagrany w 1989 roku, kiedy Queen i Freddie Mercury pracowali nad swoim trzynastym albumem pt. „The Miracle". Ostatecznie demo z tym kawałkiem nie zostało opublikowane. Choć materiały wyciekły do sieci już dawno, to ich jakość popozostawiała wiele do życzenia. Członkowie legendarnej grup odkryli je podczas pracy nad reedycją płyty „The Miracle". Na nowej wersji albumu znajdą się nie tylko odświeżone wersje utworów sprzed lat, ale również fragmenty rozmów członków Queen nagrane w studiach w Londynie i szwajcarskim Montreux. Premiera krążka 18 listopada.

Można już posłuchać najnowszej piosenki zespołu Queen. Freddie Mercury śpiewa w „Face It Alone”

Członkowie zespołu Queen - Brian May i Roger Taylor - już na początku tego roku zapowiedzieli wydanie „Face It Alone", w której śpiewa Freddie Mercury. W wywiadzie dla BBC Radio 2, gdzie odbyła się premiera kawałka, zaznaczyli, że początkowo powątpiewali czy uda się uratować archiwalne nagranie.

„Znaleźliśmy perełkę z udziałem Freddiego, o której jakbyśmy zapomnieli. To jest wspaniałe. Właściwie to było prawdziwe odkrycie” – powiedział perkusista Roger Taylor.

„Cieszę się, że nasz zespół był w stanie znaleźć to nagranie. Po tylu latach wspaniale jest słyszeć całą naszą czwórkę…(...) Pracujemy w studio nad świetnym pomysłem na piosenkę, który nigdy nie został ukończony… aż do teraz!" - napisał na oficjalnej stronie zespołu Queen gitarzysta Brian May

Queen. „Face It Alone" jest już dostępny. Posłuchaj, jak brzmi

Nowa piosenka zespołu Queen nie przypomina utworów, które znamy z działalności zespołu w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. „Face It Alone" to smutna ballada oparta na gitarowym brzmieniu i mocnym głosie Freddie’go Mercury’ego. Jej brzmienie robi ogromne wrażenie. Utwór „Face It Alone” jest pierwszą od 2014 roku nowością zespołu, w której na wokalu słychać  Freddy'ego Mercury'ego. Wtedy na albumie Queen Forever znalazły się trzy wcześniej niepublikowane numery. Nie jest wykluczone, że w przyszłości zespół zaskoczy nas jeszcze innymi nieznanymi dotąd piosenkami. W 1989 roku Queen nagrał około 30 piosenek, które nie zostały opublikowane. Poniżej nowość zespołu Queen. Posłuchaj, jak brzmi „Face It Alone".

Sonda
Podoba Ci się nowa piosenka Queen - „Face It Alone”?
Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany