Jagodzianki

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Sezon na jagody

Dodaj ten sekretny składnik do jagodzianek, a jagody nie będą wypływały w czasie pieczenia. Dzięki niemu jagodzianki będą idealnie puszyste niczym te od Magdy Gessler

2023-07-28 14:30

Sezon na jagody w pełni, a wraz z nim na polskich stołach królują jagodzianki. To pyszne, słodziutkie bułeczki, którymi latem wszyscy się zajadają. Kupne jagodzianki pełne mogą być sztucznych ulepszacz smaku, dlatego też latem wiele osób piecze je samodzielnie. Jednym z częstszych problemów podczas pieczenia jagodzianek są wypływające jagody. Okazuje się, że jest pewien, nietypowy trik, który pomoże rozprawić się z tym problemem. Dodaj ten składnik do pieczenia jagodzianek, a wyjdą idealnie.

Sekretny składnik jagodzianek. Dzięki niemu jagody nie będą wypływały podczas pieczenia

Jagodzianki to zdecydowanie jeden z najlepszych letnich przysmaków. Słodziutkie, pełne owoców drożdżówki od lat królują w sezonie letnim. Kupne jagodzianki często zawierają sztuczne barwniki oraz ulepszacze smaków, a z kolei te z naturalnym składem często bywają drogie. Za jagodzianki u Magdy Gessler należy zapłacić już ponad 20 złotych. Nic zatem w tym dziwnego, że wiele osób piecze jagodzianki samodzielnie. Ich przygotowanie nie jest rudne, a smak przepyszny. Jednym z częstszych problemów, jaki może nam się przytrafić podczas pieczenia jagodzianek są wypływające z bułeczki jagody. Jak temu zaradzić? Okazuje się, że jest prosty patent, który sprawi, że jagody nie będą wypływały podczas pieczenia. Wystarczy, że jagody porządnie przepłuczesz i wysuszysz, a następnie posypiesz je mieszanką cukru oraz mąki ziemniaczanej. Ten trik sprawi, że sok jagód nie będzie zbyt płynny i powstała podczas pieczenia frużelina nie wycieknie z bułeczek. 

Sprawdź także przepisy na domowe jagodzianki:

PRZEPIS NA PYSZNE JAGODZIANKI DOMOWEJ ROBOTY. JAGODNIKI BABCI KRYSI CIĘ OCZARUJĄ

JAGODZIANKI Z KRUSZONKĄ - PRZEPIS NA BUŁECZKI Z JAGODAMI

Sonda
Lubisz jagodzianki?
W Wierzawicach wielkie sprzątanie po trąbie powietrznej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany