„Irma Vep”. Alicia Vikander w nowym serialu HBO Max. To adaptacja znanego filmu. Kiedy premiera? [ZWIASTUN]

2022-05-18 15:46
Alicia Vikander w serialu HBO Max „Irma Vep
Autor: copyright Carole Bethuel HBO Alicia Vikander w serialu HBO Max „Irma Vep"

„Irma Vep” to film z 1996 roku nominowany przeze krytyków filmowych z Chicago do nagrody Chicago Flame – za najlepszy film zagraniczny. Francuski thiller w reżyserii Olivera Assayasa posłużył do stworzenia miniserialu HBO Max, w roli głównej Alicja Vikander. Światowa premiera na festiwalu w Cannes. Pojawiła się właśnie pierwsza zapowiedź produkcji. Co wiemy o tej produkcji i kiedy nowy serial z Aicją Vikander będzie można obejrzeć na HBO Max?

„Irma Vep”. Alicia Vikander w nowy serialu HBO Max. To adaptacja znanego filmu o czym jest i kiedy premiera?

Jak pisaliśmy wyżej „Irma Vep” to tytuł filmu z 1996. Obraz wyreżyserował Olivier Assayas, dla którego serial HBO Max z Alicią Vikander będzie powrotem do historii. Ten sam reżyser jest odpowiedzialny za produkcję HBO. „Irma Vep” zostanie po raz pierwszy pokazana podczas oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes (17 - 28 maja). Premiera w USA planowana jest na 6 czerwca, a w Polsce – 7 czerwca. Główną bohaterką serialu jest Mira (Alicia Vikander) - amerykańska gwiazda filmowa rozczarowana swoją karierą oraz utraconą miłością. Po niedawnym rozstaniu aktorka przyjeżdża do Francji, gdzie kręcony jest kolejny film z jej udziałem. Ma wcielić się w rolę Irmy Vep we współczesnej adaptacji klasyka francuskiego kina niemego Les Vampires.

ZOBACZ TEŻ: „Julia”. Będzie 2. sezon. HBO Max zamawia kontynuację serialu o Juli Child

Produkcja jest utrzymana w konwencji mrocznego thrillera, co sprawia, że Mira zaczyna za bardzo utożsamiać się ze swoją bohaterką, a granice między nią samą i jej rolą niebezpiecznie się zacierają. Miniserial Irma Vep analizuje szarą strefę, która oddziela rzeczywistość od fikcji, świat wyimaginowany od autentycznego oraz sztukę od prawdziwego życia – zapewniają twórcy serialu.

„Irma Vep”. Alicia Vikander w nowym serialu HBO Max. Zobacz zwiastun

Zwiastun W gronie producentów serialu HBO Max „Irma Vep” znajdują się m.in. Alicia Vikander oraz twórca "Euforii" – Sam Levinson. Scenarzystą i reżyserem serialu jest nominowany do nagrody Emmy Olivier Assayas (Carlos). Assayas to francuski reżyser i scenarzysta, obecnie jeden z najważniejszych twórców na międzynarodowej scenie filmowej. Swoją karierę zaczynał jako malarz i grafik. Później krecił filmy krótkometrażowe. Jego fabularnym debiutem był obraz „Bezład" (1986), który zdobył Nagrodę Tygodnia Krytyków na Biennale w Wenecji. W jego filmografii znajdują się takie tytuły, jak m.in.: wspomniana już „Irma Vep", „Pewnego lata" – film, który przez krytyków „The New York Times" został okrzyknięty jednym z najlepszych (nakręconych dotychczas) filmów XXI wieku, „Demonlover", czy dramat historyczny „Carlos", za który filmowiec zdobył statuetkę Złotego Globu dla najlepszego telewizyjnego filmu fabularnego, oraz dwie nominacje do tej nagrody, w tym jedną w kategorii najlepsza reżyseria miniserialu, filmu lub produkcji obyczajowej. Innymi jego obrazami są film „Sils Maria", w którym zagrała Kristen Stewart, wyróżniona za tę kreację Cezarem dla najlepszej aktorki drugoplanowej, thriller „Personal Shopper" - wyróżniony za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes, a także „Po maju" z nagrodą za najlepszy scenariusz w Wenecji.

Źródło: materiały prasowe HBO Max

Tańczące z Promocjami 12.05.22

QUIZ. Te seriale dla młodzieży kochała cała Polska. Sprawdź, jak dobrze je pamiętasz!

Pytanie 1 z 15
Czym była Sagala, wokół której osnuta była fabuła serialu "Tajemnica Sagali"?
Quiz o starych polskich serialach dla dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE