ćwiczenia na brzuch dla kobiet

i

Autor: Shutterstock ćwiczenia na brzuch dla kobiet

Najbardziej szkodliwe ćwiczenia na płaski brzuch. Kobiety nie powinny wykonywać tych ćwiczeń. Zamiast talii osy dostaniesz ból pleców

2022-12-13 9:05

Płaski brzuch i wąska talia to marzenie wielu kobiet. Trenerzy i eksperci od ćwiczeń wskazują, że kobiety podczas swoich treningów najczęściej skupiają właśnie na brzuchu oraz nogach i pośladkach. Jednak nie wszystkie ćwiczenia na brzuch są dobre. Niektóre z nich są przestarzałe i dzisiaj trenerzy zalecają by już ich nie wykonywać, a inne wymagają odpowiedniej techniki, której początkujący nie posiadają. Tych ćwiczeń na brzuch kobiety nie powinny wykonywać. Mogą sobie jedynie zaszkodzić.

Najgorsze ćwiczenia na brzuch dla kobiet. Lepiej je sobie odpuść

Znana prawda mówi, że brzuch robi się w kuchni. To właśnie od naszej diety raz dobrze dobranego deficytu kalorycznego zależy, czy uda nam się zredukować oponkę na brzuchu. Ćwiczenia na brzuch pomogą go nam wysmuklić, ujędrnią oraz wzmocnią mięśnie. Wiele osób nadal błędnie myśli, że najlepszymi ćwiczeniami na brzuch są popularne brzuszki. To nieprawda. Źle wykonywane brzuszki mogą nam jedynie zaszkodzić. Początkujący zamiast pracować mięśniami brzucha jedynie nadwyrężają szyję. Takie ćwiczenie nie daje żadnego rezultatu, może nas jedynie nabawić kontuzji. Jakich innych ćwiczeń na brzuch unikać?

Zobacz także: Co zrobić, by pierogi nie rozklejały się podczas gotowania? Ten myk uratuje Cię przed świętami. Najlepszy sposób znany od setek lat

Najgorsze ćwiczenia na brzuch dla kobiet - spięcia z wyprostowanymi nogami

Jeżeli chcesz ćwiczyć spięcia brzucha to rób je najlepiej w pozycji z ugiętymi lub podniesionymi nogami. W ten sposób angażujesz do pracy mięśnie brzucha, a nie biodra i mięśnie lędźwiowe. Unikaj brzuszków z wyprostowanymi nogami. W takiej pozycji brzuch praktycznie nie będzie pracować, a ty dodatkowo obciążysz sobie kręgosłup. 

Ćwiczenia na brzuch dla kobiet. Jakie wybierać?

  • Połóż się na plecach, ramiona wyprostuj w górze, a nogi podnieś i ugnij w kolanach. Wykonaj tak zwanego martwego robaka, opuść przeciwległą rękę i nogę na dół. Pamiętaj, by w tej pozycji lędźwi mieć przyklejone do podłoża. 
  • Na stojąco wykonuj skłony do przeciwległej nogi. Skup się na mięśniach brzucha. 
  • W pozycji stojące podciągaj kolano do brzucha. Staraj się utrzymać równowagę i pracuj mięśniami brzucha.
Sonda
Czy ćwiczysz regularnie?
Atak zimy w Białymstoku. Rowerzysta jak żółw jedzie środkiem drogi
Nasi Partnerzy polecają