Wstrząsająca historia o anoreksji. Nie da się przejść obojętnie

2021-08-10 12:12
anoreksja
Autor: thinkstockphotos.com Instagram namierzał ludzi z anoreksją

Od 16 sierpnia w największych księgarniach internetowych i stacjonarnych rusza sprzedaż wyjątkowej książki Katarzyny Zachacz, będącej kompendium wiedzy o anoreksji i inspirującym zapisem drogi autorki do życia wolnego od choroby. “Z anoreksją na pokładzie” ukazało się nakładem nowego wydawnictwa BookEdit.

Debiutancka książka Katarzyny Zachacz, pochodzącej z Podkarpacia, a obecnie mieszkającej na Wyspach i pracującej jako stewardesa, dotyka ważnego społecznie problemu, jakim jest anoreksja. Autorka dzieli się z czytelnikami historią swoich zmagań z chorobą, przeplatając ją naukowym i psychologicznym spojrzeniem na anoreksję. Książką zachwycił się już znany dziennikarz Bartek Jędrzejak: Wciągnęła mnie. To prawdziwy rollercoaster. Z jednej strony: lekka, łatwa, przyjemna, odkrywająca to, co najbardziej kręci tych na ziemi, czyli tajemnice pracy w chmurach, sekrety personelu pokładowego. Z drugiej strony – cała prawda, strach, bezradność, ból, walka z anoreksją, brak sił i wiary, że może być lepiej. To książka dla każdego. Zdecydowanie polecam.“Z anoreksją na pokładzie” to świadectwo dzielnej walki młodej dziewczyny, które może posłużyć innym za wsparcie i inspirację. Stanowi kompendium wiedzy na temat zaburzeń odżywiania, przydatne dla pacjentów i ich rodzin. Lektura książki rozjaśnia też wiele mechanizmów obecnych przy anoreksji w taki sposób, że wielu rodziców czy pedagogów szkolnych ma możliwość zrozumienia, co tak naprawdę dzieje się w psychice chorującej osoby. Kasia Zachacz punktuje i rozbraja groźne schematy, które rządzą myślami większości anorektyczek. Szczerze pisze o ponadprzeciętnej ambicji, toksycznym perfekcjonizmie i ogromnej presji sukcesu, które często stają się czynnikami psychologicznymi prowadzącymi do chorób i zaburzeń.– Książka powstała jako owoc procesu terapeutycznego, dzięki wsparciu i zachęcie mojej psychoterapeutki i dietetyczki holistycznej. Chciałam podarować pacjentom i ich rodzinom narzędzie do zmierzenia się z anoreksją. Wroga trzeba znać! Dlatego dzielę się wieloma myślami, również tymi najskrytszymi, żeby pokazać autodestrukcyjne mechanizmy, które rządzą myślami chorych – tak o drodze do powstania książki opowiada Kasia Zachacz. – W chorowaniu najgorsze, co można zrobić, to odizolować się od bliskich. Mam nadzieję, że inne osoby z zaburzeniami odżywiania, czytając moją książkę, odnajdą w niej wiele swoich myśli czy emocji i poczują się zrozumiane – dodaje Kasia.Oprócz wartości, jaką jest osobiste przeżycie i dziennik choroby, Kasia obala stereotypy o zaburzeniach odżywiania, przytaczając badania naukowe i statystyki. Dzięki temu czytelnicy mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat anoreksji i budować społeczną wrażliwość na problem zaburzeń odżywiania, które wbrew pozorom nie dotyczą tylko nastolatek. “Z anoreksją na pokładzie” to uniwersalna historia wewnętrznej walki, inspirująca dla każdego, kto rozwija samoświadomość, poszukuje własnej drogi i ma odwagę zmierzyć się z niewygodnymi przeciwnościami losu. Książka, wydana w BookEdit, nowym wydawnictwie działającym w modelu self-publishing, będzie dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych od 16 sierpnia.

“Z anoreksją na pokładzie” Katarzyny Zachacz
Autor: Materiały prasowe

Psychotest. Którym żywiołem jesteś? Ten quiz zdradzi prawdę o tobie

Pytanie 1 z 7
Wierzysz w Boga?
Otwarcie Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE