Koronawirus. Firma z Mierzyna przekazała 20 tysięcy maseczek dla szpitala przy Arkońskiej

2020-03-25 12:31 gk
Firma DGS z Mierzyna przekazała 20 tysięcy maseczek dla szpitala zakaźnego w Szczecinie
Autor: DGS Firma DGS z Mierzyna przekazała 20 tysięcy maseczek dla szpitala zakaźnego w Szczecinie

W obliczu epidemii koronawirusa, sytuacja większości szpitali w Polsce jest bardzo zła. Problem dotyczy również szczecińskich placówek, które apelują o wsparcie - zarówno w kwestii najpotrzebniejszych przedmiotów jak i pieniędzy. Na pomoc ruszyli nie tylko mieszkańcy, ale również lokalne firmy, które pomagają w najróżniejszy sposób. Do grona darczyńców dołączyła również firma DGS z Mierzyna.

Maseczki ochronne na twarz są potrzebne w każdych ilościach. W uzupełnieniu zapasów pomaga wielu mieszkańców Szczecina, którzy szyją je samodzielnie i dostarczają do szpitala. Z pomocą wyszła róanież firma DGS z Mierzyna, która kilka dni temu dostarczyła do szpitala zakaźnego 20 tysięcy maseczek o łącznej wartości 100 tysięcy złotych.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

– W ramach zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wspieramy lekarzy, którzy każdego dnia z oddaniem pomagają chorym osobom z naszego regionu – mówi Sebastian Gulka, dyrektor generalny DGS Poland. - Jako firma z branży medycznej wiemy, jak ważne są materiały, środki i sprzęt i cieszymy się, że mogliśmy wspomóc SPWSZ w walce z koronawirusem.

Wsparcie od firmy z Mierzyna z pewnością pomogą w codzienej pracy personelu medycznego szpitala.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

- Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie naszym pracownikom – mówi Małgorzata Usielska, dyrektor SPWSZ w Szczecinie. - Przekazane przez Państwa firmę maseczki pomogą nam w codziennej pracy z osobami które zgłaszają się do nas z podejrzeniem koronawirusa oraz chorymi. To wiele dla nas znaczy, a zwłaszcza dla personelu medycznego.

Express Biedrzyckiej - Gość: Michał Dworczyk

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.