HORROR na przejeździe kolejowym. Matkę z bliźniakami rozjechały dwa pociągi [WIDEO]

2019-08-19 15:08 KORZ, SKRAP

Tragedia w Walentowie (woj. kujawsko-pomorskie). Karolina A. (+31 l.) wjechała rowerami z dwójką bliźniaków na niestrzeżony przejazd kolejowy. Jedno z dzieci siedziało na bagażniku pojazdu mamy, drugie samo kierowało rowerem. Cała trójkę najpierw potrącił pociąg osobowy relacji Łódź Fabryczna - Gdynia, a potem, po odrzuceniu ich na drugi tor, skład jadący z Bydgoszczy do Warszawy.

Walentowo to niewielka wieś w gminie Lubień Kujawski. Cicha i spokojna. Co jakiś czas słychać tylko odgłos przejeżdżających w oddali pociągów. Dzisiaj ok. godz. 7.30 na niestrzeżony przejazd kolejowy wjechała tam Karolina A. z dziećmi. Nie zauważyli zbliżającego się pociągu?

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że rowerzystka z dwójką dzieci została potrącona przez przejeżdżający pociąg. Chwilę później z drugiej strony nadjechał kolejny skład, który prawdopodobnie najechał na potrąconych. Ofiary to 31-letnia matka i dwójka około 8-letnich dzieci - mówi w rozmowie z „Super Expressem” st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

- Jeżdżę tą trasą codziennie do pracy. Nic nie było słychać. Żadnego huku czy uderzenia, tylko hamowanie, ostre hamowanie pociągu. Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem na torach dziecięcy bucik. Łzy same napłynęły mi do oczy – mówi pan Marian, pasażer jednego z pociągów.

Okoliczności wypadku wyjaśniają śledczy. Na razie nie wiadomo, że obaj maszyniści byli trzeźwi. Ruch kolejowy na trasie Łódź-Gdynia został wstrzymany.