Bazar Miejski w Gdańsku już otwarty. W tym sklepie możesz kupować i... zarabiać! Jak to działa?

2021-09-22 12:00
Bazar Miejski w Gdańsku już otwarty. W tym sklepie możesz kupować i... zarabiać! Jak to działa?
Autor: Materiały prasowe / reprodukcja SE Bazar Miejski w Gdańsku już otwarty. W tym sklepie możesz kupować i... zarabiać! Jak to działa?

Bazar Miejski to wyjątkowa przestrzeń, w której każdy może wystawić coś na sprzedaż. Wystarczy wypełnić prosty formularz i przynieść rzeczy. Dalszym procesem sprzedaży zajmuje się już zespół Bazaru Miejskiego. Twórcy tego nietypowego sklepu od początku popularyzują ideę, która zawarta jest w jego haśle przewodnim: „Masz? Sprzedaj. Nie masz? Kup”. Wszystko to w duchu gospodarki cyrkularnej.

Po trzech sklepach w Warszawie oraz jednym na wrocławskim Nadodrzu, w końcu przyszła pora na Gdańsk. Pierwszy Bazar Miejski w Trójmieście otworzył swoje drzwi dla wystawców oraz poszukiwaczy skarbów przy ulicy Romana Dmowskiego 6 we Wrzeszczu. Sklep działa już pełną parą. Tomek Gałkowski, inicjator i pomysłodawca pierwszego Bazaru Miejskiego, inspirował się m.in. praktykami popularnymi w Skandynawii, gdzie obecność przestrzeni tego typu w centrach handlowych nikogo nie dziwi. Wprowadzanie przedmiotów do wtórnego obiegu i kupowanie używanych rzeczy jest coraz bardziej popularne i powszechne. Szczególnie, gdy mówimy o produktach dobrej jakości i w odpowiednim stanie. Tomek oraz kolejni założyciele Bazarów Miejskich chcą tworzyć przyjazne miejsce spotkań, a ponad sto stoisk wystawienniczych w każdym ze sklepów to już niemal dżungla. Każdy może znaleźć tu dla siebie oryginalne ubrania, ale również przedmioty codziennego użytku oraz wszelakie akcesoria.

- Bazar Miejski to podwójna korzyść. Z jednej strony pomaga pozbywać się tego, co zbędne i przy okazji zarobić, a z drugiej... jest miejscem, w którym można upolować prawdziwe perełki. Nasza inicjatywa powstała z myślą o tych osobach, które doceniają zalety utrzymywania produktów we wtórnym obiegu, związane nie tylko ze stylem, ale też z ekologią, budżetem czy tworzeniem zaangażowanej społeczności - tłumaczą twórcy Bazaru Miejskiego.

Sonda
Starasz się dbać o środowisko?

Szczegóły dotyczące gdańskiego Bazaru Miejskiego znajdziesz na stronie internetowej [TUTAJ].

Raport z anteny 22.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE