Sprawca zatrzymany

i

Autor: KMP Gdańsk

Gdańsk: NAPAŚĆ na przystanku! Grozili tłuczkiem do mięsa przypadkowej osobie

2019-09-25 12:30

W minioną sobotę (21 września) około godziny 18:00 na jednym z przystanków we Wrzeszczu doszło do próby rozboju. Mężczyzna został zaatakowany przez dwóch sprawców, którzy zażądali od niego papierosów i pieniędzy. Kiedy odmówił, jeden z napastników wyciągnął tłuczek do mięsa!

Do zdarzenia doszło przy ulicy Legionów. Sprawcy zagrozili mężczyźnie, gdy ten próbował zaalarmować policję. Na szczęście ostatecznie nie użyli niebezpiecznego narzędzia.

- W rozmowie z pokrzywdzonym funkcjonariusze ustalili wygląd sprawców i zaczęli ich szukać. W wyniku szybkiej interwencji dzielnicowi już po kilku minutach zatrzymali mieszkańców Działdowa w wieku 40 i 58 lat. W wyniku przeszukania znaleźli i zabezpieczyli tłuczek do mięsa, którym mężczyźni grozili pokrzywdzonemu - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Zatrzymani trafili do aresztu. Napadnięty mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej.

- Wczoraj podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności - informują policjanci z KMP w Gdańsku.