86-latka poszła na grzyby pod Warszawą. Znaleźli ją w polu kukurydzy [WIDEO]

2019-10-04 11:45 md
86-latka zgubiła się w polu kukurydzy
Autor: FOKUS TV 86-latka zgubiła się w polu kukurydzy

Dramatyczne poszukiwania 86-letniej kobiety, która zaginęła po tym jak wyszła zbierać grzyby. Ratownicy przeszukali ogromne pole kukurydzy w Płochocinie. Dzięki współpracy straży pożarnej, policji i ekipy FOKUS TV, emerytkę udało się odnaleźć. Kobieta trafiła w ręce pogotowia.

- Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o zaginięciu kobiety. W rozmowie z rodziną ustalił, że doszło do tego na terenie  gminy w rejonie miejscowości Płochocin. Zaginiona 86-latka wyszła do pobliskiego zagajnika, długo nie wracała, a bliscy nie mieli z nią kontaktu - relacjonowała Marta Dymek z KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. 

Na miejsce od razu skierowano ratowników ze straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policjantów z Warszawy oraz psy tropiące. Akcji towarzyszyły kamery telewizji FOKUS TV, która realizowała produkcję "OSP na ratunek". Ekipa czynnie zaangażowała się w poszukiwania zaginionej 86-latki. 

- Z informacji od rodziny wynikało, że kobieta wyszła zbierać pieczarki w polu kukurydzy. To był bardzo obszerny teren, gdzie amfibia nie mogła się dostać. Na szczęście użyczono nam drona, który wspomagał poszukiwania - mówił jeden z ratowników. 

86-latkę odnaleziono nad okoliczną rzeką. - My jej szukaliśmy najpierw bliżej domu. Ale okazało się, że przeszła bardzo daleko. Jesteśmy szczęśliwi. Kobieta była w dobrym stanie - przytomna, ale wyziębiona i odwodniona. Nie potrzebowała hospitalizacji - podsumował ratownik. Kobieta podczas badania przez pogotowie żartowała, była uśmiechnięta i stwierdziła że nazbierała trochę grzybów.

CZYTAJ TEŻ : 93-latka zakleszczyła się pomiędzy wersalką, a ścianą. Nie znała adresu.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności. - Podczas wycieczek należy stale utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi towarzyszącymi nam osobami. Należy unikać tych obszarów leśnych, które znamy słabo lub nie znamy wcale - apeluje Dymek.

Cały materiał zobaczycie w sobotę 26 października o godzinie 20.00 na antenie FOKUS TV. To wtedy premierę będzie miała trzecia seria dokumentalnej produkcji "OSP. Na ratunek" pokazująca członków Ochotniczej Straży Pożarnej i ich akcje ratunkowe. Producentem serialu jest ZPR Media przy współpracy DeLord.