Bestialska napaść i kradzież przeprowadzona przez dwóch młodych chłopaków. Sprawcy schwytani

i

Autor: KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek Bestialska napaść i kradzież przeprowadzona przez dwóch młodych chłopaków. Sprawcy schwytani

Szokujący incydent

Bestialsko zaatakowali i okradli 14-latka. Sprawcy również byli nieletni

2023-09-14 18:01

Szokujący incydent na Białołęce w Warszawie. 17-latek i 14-latek w minioną niedzielę (10 września) zaatakowali i okradli młodego chłopaka. Policjanci z Białołęki szybko zatrzymali obydwu sprawców. Starszy został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące, zaś młodszy trafił do specjalnego ośrodka.

Warszawa, Białołęka. Dwóch nastolatków pobiło 14-latka

Policjanci z Białołęki otrzymali niepokojące zgłoszenie wieczorem w niedzielę (10 września). W okolicy Parku Henrykowskiego doszło do pobicia 14-latka. - Z wyjaśnień jego matki wynikało, że przed godziną 21.00, nastolatka wracającego z kolegami do domu zaatakowało dwóch chłopaków, którzy go pobili i okradli. Ponieważ 14-latek wymagał pomocy medycznej trafił do szpitala - przekazała kom. Paulina Onyszko z białołęckiej policji.

Nastoletni napastnik ukrył się w szafie

Do sprawy natychmiast włączyli się kryminalni, którzy już następnego dnia dotarli do mieszkania na osiedlu w Jabłonnie. Tam w szafie znaleźli 14-latka, który brał udział w napaści. Obok niego w kartonie z zabawkami odnalazł się skradziony zegarek. W trakcie policyjnych działań okazało się, że nastolatek był poszukiwany przez policjantów z Legionowa, ponieważ uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. O sprawie powiadomiony został sąd rodzinny.

Starszy sprawca wpadł z mefedronem

Tego samego dnia dzielnicowi z Myśliborskiej na Białołęce zatrzymali również drugiego napastnika - 17-latka, u którego znaleziono skradziony łańcuszek, a także kilka gramów mefedronu. We wtorek (12 września) nastolatek został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo. Tam usłyszał zarzut za dokonanie rozboju i uszkodzenie ciała, którego dopuścił się z młodszym kolegą oraz posiadanie kilku gramów mefedronu. Dzień później 17-latek stanął przed sądem, który zdecydował się umieścić go w areszcie tymczasowym na 3 miesiące.

Quiz. Kartkówka z wiedzy o społeczeństwie. Rozszyfruj te skróty

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co oznacza skrót ONZ?