Budżet Obywatelski 2020

i

Autor: pixabay.com

Budżet Obywatelski 2020. Twój projekt nie przeszedł? Odwołaj się! [INFORMATOR]

2019-08-12 12:48

Mieszkańcy mogli zgłaszać, co chcą zmienić w Warszawie. Projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok zostały już ocenione, a część z nich odrzucono. To ostatni moment, żeby złożyć odwołanie od decyzji urzędników. Jak to zrobić?

Łącznie do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok zgłoszono 2166 projektów - 199 ogólnomiejski i 1967 projektów dzielnicowych. Oficjalne decyzje dotyczące poszczególnych projektów zostały opublikowane 8 sierpnia. Część propozycji odrzucono. Głównie ze względu na brak możliwości realizacji w ciągu jednego roku budżetowego lub ze względu na teren lokalizacji projektu, który nie był we władaniu miasta. Szczegóły dotyczące odrzucenia projektów umieszczono >>TUTAJ<<.

Odwołaj się!

Jeśli Twój projekt został odrzucony, wciąż możesz się odwołać! Wnioski o odwołanie do negatywnej oceny projektu można zgłaszać do 13 sierpnia. Można zrobić to za pośrednictwem internetu, ale także w papierowej wersji. Odwołanie w formie papierowej należy złożyć w urzędzie dzielnicy właściwym ze względu na lokalizację projektu lub w Centrum Komunikacji Społecznej - w przypadku projektów ogólnomiejskich.

Czytaj także: Paranoja! Żołnierska czeka na otwarcie. Na co czekają urzędnicy?!

Mieszkańcy będą mogli wybrać do 15 projektów na poziomie dzielnicowym w wybranej dzielnicy oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. Każdy wybrany projekt uzyska jeden głos. Głosowanie będzie trwało od 6 do 23 września. Oprócz tradycyjnego głosowania będzie też możliwość oddania głosów elektronicznie.

Lista projektów wybranych przez mieszkańców do realizacji zostanie ogłoszona 3 października. Miasto przeznaczy na ich realizację ponad 83 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany