CBA zatrzymało wiceburmistrza Pragi-Południe! Funkcjonariusze wkroczyli również do innych urzędów dzielnicy

i

Autor: Marcin Smulczyński / Super Express; Stefan Maszewski/REPORTER

Z ostatniej chwili

CBA zatrzymało wiceburmistrza Pragi-Południe! Akcja funkcjonariuszy w stołecznych urzędach

2023-07-11 12:27

Szokujące doniesienia z Warszawy. Funkcjonariusze CBA zatrzymali wiceburmistrza dzielnicy Praga-Południe oraz Naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa. Z naszych informacji wynika, że funkcjonariusze we wtorek, 11 lipca, wkroczyli również do innych urzędów dzielnicy na terenie Warszawy.

CBA w stołecznych urzędach

We wtorek, 11 lipca, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Z naszych informacji wynika, że zatrzymany został wiceburmistrz Pragi-Południe Adam C., a także Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Jacek G.

Co więcej, funkcjonariusze CBA wkroczyli również do Urzędu Dzielnicy w Rembertowie. 

Urząd Dzielnicy i CBA potwierdzają doniesienia

Informacje o zatrzymaniach potwierdza rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. - Potwierdzam, że CBA dokonuje w Urzędzie Dzielnicy czynności służbowych na polecenie prokuratury. Deklarujemy pełną współpracę w tym zakresie - przekazał nam Andrzej Opala.

Z kolei CBA przekazało "Super Expressowi", że wiceburmistrz Urzędu Dzielnicy Praga-Południe Adam C. został zatrzymany do śledztwa dotyczącego przestępstw korupcyjnych. - Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie usłyszy zarzuty. Obecnie trwają czynności procesowe - poinformował dr Robert Sosik z zespołu prasowego CBA. I zapowiedział na kolejny dzień więcej szczegółów.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zatrzymania dotyczą najprawdopodobniej przekazywania gruntów deweloperom w latach 2018-2020. Jacek G. , zanim przyszedł na Pragę-Południe, pracował wcześniej w Rembertowie, stąd również tam pojawili się agenci CBA. Jak słyszymy, do warszawskiego urzędu przy Grochowskiej, weszli dyskretnie, bocznym wejściem.

Radni żądają odpowiedzi

Radni domagają się zwołania nadzwyczajnej sesji radu dzielnicy. - W tym tygodniu złożymy wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Mieszkańcy zaniepokojeni wydarzeniami w Urzędzie Dzielnicy chcieliby wiedzieć chociażby, jakie sprawy nadzorował zatrzymany burmistrz – powiedział „Super Expressowi” pełnomocnik PiS na Pradze-Południe radny Marek Borkowski.

Adam C. to wieloletni samorządowiec, był radnym miasta, od kilku lat sprawuje funkcję wiceburmistrza na Pradze-Południe. Kiedyś związany z SLD, teraz jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Odpowiadał m.in. za nadzór nad wydziałami architektury, nieruchomości i lokali komunalnych.

Platforma Obywatelska na razie wstrzymuje się z jakimikolwiek komentarzami w tej sprawie. Burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski z PO stwierdził, że musi wystarczyć informacja przekazana przez rzecznika. Nieoficjalnie jednak wiemy, że jeśli Adam C. usłyszy zarzuty korupcyjne i zostanie tymczasowo aresztowany, zostanie wyrzucony z Platformy Obywatelskiej.

O sprawie będziemy informowali na bieżąco.

Sonda
Jak oceniasz pracę CBA?