Czy wystarczy miejsca dla chorych? Pod Warszawą może powstać SZPITAL POLOWY!

2020-03-26 11:40 MB
PTAK Expo
Autor: PTAK Expo PTAK Expo - hale targowe

W związku z epidemią koronawirusa w Chinach jak na drożdżach powstawały szpitale polowe. Budowane w kilka dni, na szybko, ale wszystko po to, by móc pomieścić setki zarażonych i zorganizować im odpowiednią opiekę. Czy Warszawa jest gotowa na taki scenariusz?

Chińczycy zbudowali wiele polowych szpitali, by leczyć zakażonych koronawirusem. Chorych tak dużo, że trzeba było zbudować nowy budynek, dzięki któremu mogły być zachowane odpowiednie odległości między pacjentami w różnym stanie. W Polsce również może powstać taki szpital polowy, ale na szczęście nie trzeba go budować, bo miejsce i budynki już są. Właściciel hal targowych PTAK Expo w Nadarzynie wyraził chęć udostępnienia swoich hal na ten cel.

ZOBACZ TEŻ: KORONAWIRUS. Jechaliście TYM autobusem? Możecie być ZAKAŻENI!

Hale PTAK Expo w Nadarzynie mogą posłużyć za miejsce do stworzenia szpitala polowego. Z taką propozycją wyszedł właściciel tego obiektu, z kolei prezes zarządu informuje, że hale są w pełnej gotowości.

- Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych – poinformował Prezes Zarządu PTAK Warsaw Expo, Tomasz Szypuła.

PTAK Expo
Autor: PTAK Expo Pod Warszawą może powstać szpital polowy

Ptak Warsaw Expo to największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej. - Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji – dodaje Tomasz Szypuła. Czy stan epidemii w Polsce zmusi polski rząd do przeniesienia chorych do specjalnego szpitala polowego? Na tego typu szpitale dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku.

ZOBACZ TEŻ: Burmistrz KUPUJE maseczki dla mieszkańców


- Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja Zarządu PTAK jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie – poinformował Prezes Zarządu PTAK Warsaw Expo, Tomasz Szypuła.

KoronawirusRaport: Warszawa 25.03 - komunikacja miejska

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.